Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dwóch papieży

Anthony McCarten

Dwóch papieży

6.6

(71 ocen) wspólnie z

37,90

 

Kulisy i tajemnice najbardziej dramatycznego dojścia do władzy w Kościele. Teraz również zekranizowane!

Gdy 11 lutego 2013 roku pierwszy raz od sześciuset lat doszło do złamania tradycji i papież Benedykt XVI ustąpił z tronu Piotrowego, miliardy wiernych na całym świecie zastanawiały się jaki będzie ciąg dalszy. Niedługo po tym, za zamkniętymi drzwiami Kaplicy Sykstyńskiej zgromadzili się kardynałowie, aby wspólnie wybrać nowego przywódcę dla ich Kościoła. Nowym papieżem ogłoszony został charyzmatyczny Argentyńczyk, Jorge Bergoglio, odtąd znany jako Franciszek. Tak doszło do walki między tradycją a postępem, poczuciem winy a wybaczeniem, znalezienie porozumienia było w tej sytuacji konieczne.

Gdy sześćset lat temu papież Celestyn V ustępował, chciał powrócić do pustelniczego życia, dlaczego jednak Benedykt XVI najbardziej konserwatywny papież we współczesnym Kościele miałby podjąć tak szokującą decyzję? Dlaczego na swoim miejscu widział diametralnie innego, postępowego i charyzmatycznego kardynała Bergoglio?

„Dwóch papieży” to bezkompromisowa, zabawna i poruszająca zarazem opowieść o dwóch całkowicie różnych mężczyznach, których łączyło jedno – powołanie.

Marginesy
Oprawa: pudełko plastikowe

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-663-3556-1

Tytuł oryginalny: The Pope

Liczba stron: 336

Marginesy

Format: 145x210mm

Cena detaliczna: 37,90 zł

Zwiastun filmu

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...