Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dwór Tom 1 Liam i mapa wieczności

Evelyne Brisou-Pellen

Dwór Tom 1 Liam i mapa wieczności

7.3

(46 ocen) wspólnie z

39,00

 

Po długiej chorobie piętnastoletni Liam zostaje wysłany do sanatorium na odludziu. Tam odkrywa, że miejsce to jest więcej niż dziwne - tajne pomieszczenia, dziwni lokatorzy, podejrzane hałasy dobywające się z piwnic. Dwór skrywa pewną mroczną tajemnicę, a nastolatek próbuje zrozumieć, dokąd tak naprawdę trafił i odkrywa mapę wieczności...
Znieruchomiałem na chwilę, później energicznie wstałem, żeby dokładnie obejrzeć pokój. Nie było lampy, ani przy łóżku, ani na biurku. Same świeczki! Szybko i dokładnie przyjrzałem się ścianom, nawet za meblami. Nie mogłem w to uwierzyć: żadnego gniazdka ani wyłącznika! Chyba mi się to śniło… tu nie było prądu!”
„Musiałem się stąd wydostać. Z tenisówkami w dłoni posuwałem się wzdłuż ściany, żeby podłoga pod moimi stopami nie trzeszczała, i wytężałem słuch. Znów jakiś krzyk! W nocy psychopaci wydawali się bardzo niespokojni… A gdyby udało im się uciec?”

Widnokrąg
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-944-9719-4

Tytuł oryginalny: Le Manoir 1. Liam et la carte d'eternite

Liczba stron: 352

Format: 13.7x19.9

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...