Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dworek pod Lipami

Szepielak Anna J.

Dworek pod Lipami

6.7

(485 ocen) wspólnie z

29,93

 

Gabriela, autorka bestsellerów, ma dość łzawych czytadeł. Chce napisać wreszcie coś ambitnego. Niestety, wydawca nie podziela jej entuzjazmu. Na dodatek kobieta niezbyt dobrze czuje się w domu niedawno poślubionego męża. Wszystko ma tam stałe miejsce i tylko dla niej nie przewidziano go zbyt wiele.

Kiedy więc nadarza się okazja wyjazdu na wieś, Gabriela ochoczo z niej korzysta. Zajmując się zwierzętami i domem przyjaciółki, ma wiele czasu na myślenie. A także pisanie wymarzonej książki...

Na oczach czytelnika powstaje opowieść, dzięki której Gabriela zrozumie, czego tak naprawdę pragnie.

To książka o kobietach, ich marzeniach i pewnej rękawiczce. Autorka przypomina nam starą prawdę, że pragnienia, tęsknoty i problemy kobiet są takie same, niezależnie od epoki, w jakiej przyszło im żyć. Współczesna Gabriela i dziewiętnastowieczna Celina znalazły się na rozdrożu, ale tak samo poszukują szczęścia, miłości, urody życia.

A co ma do tego rękawiczka? Zapraszam do lektury!

Anna Dmowska, „Claudia”

Anna J. Szepielak jest niezwykłą obserwatorką życia, ludzi i otoczenia. To sprawia, że jej powieści czyta się z zainteresowaniem i ogromną przyjemnością. Polecam!

Agnieszka Lingas-Łoniewska, autorka powieści „Zakład o miłość”

Autorka „Dworku pod Lipami” ma rzadki dar opowiadania. W jej powieściach wnikliwość spojrzenia na rzeczywistość łączy się z liryzmem i subtelnością opisu. Całości dopełnia piękny, literacki język.

Ewa Kopsik, autorka powieści „Uciec przed cieniem”

Nasza Księgarnia (WNK)
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2012-06-11

ISBN: 978-83-101-2240-7

Liczba stron: 528

Format: 135x205mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...