Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dyplomacja parlamentarna

Jerzy Jaskiernia

Dyplomacja parlamentarna

94,67

 

Na uznanie zasługuje zabieg posadowienia problematyki parlamentarnej dyplomacji w kontekście ustrojowej zasady trójpodziału władzy i równowagi władz, co skutkuje promocją poddanego badaniu zagadnienia i nadaniem pracy wymiaru ustrojowego. Systematykę książki cechują spójność i logika wynikające ze znakomitej, spetryfikowanej doświadczeniami Autora orientacji w ramach wspólnego pola aktywności dyplomacji i ciał typu parlamentarnego w wymiarach krajowym i międzynarodowym.

Z recenzji wydawniczej dr. hab. Andrzeja Bisztygi, prof. UZ

Warte podkreślenia jest zaproponowane ujęcie, by dostrzegać dyplomację parlamentarną w ramach wieloaspektowego systemu zjawisk, które składają się na działania o charakterze dyplomatycznym we współczesnym świecie, uwzględniające uwarunkowania historyczno-prawne i prawnoporównawcze oraz egzegezę unormowań prawnych. Autor zaproponował ujęcie dyplomacji parlamentarnej w szerszym kontekście współczesnych stosunków międzynarodowych oraz procesu globalizacji wyzwań, przed którymi stoją społeczeństwa.

Z recenzji wydawniczej dr. hab. Bogusława Przywory, prof. UJD

Sam tytuł pracy jest już inspiracją intelektualną. Autor trafnie wyszedł poza narodowe organy przedstawicielskie. Takie ujęcie problemu wzbogaca wiedzę i lepiej pokazuje złożoną rzeczywistość współudziału parlamentów w prowadzeniu spraw z zakresu stosunków międzynarodowych między państwami. Z pewnością książka wzbogaci polską literaturę przedmiotu, a niewykluczone, że będzie również przyczynkiem do szerszej dyskusji o roli parlamentu w państwie w perspektywie polityki zagranicznej.

Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Marka Zubika, UW

Adam Marszałek
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-818-0604-6

Liczba stron: 975

Format: 16.0x22.0cm

Cena detaliczna: 130,65 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...