Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dywizje grenadierów pancernych 1939-1945

Bishop Chris

Dywizje grenadierów pancernych 1939-1945

6.5

(4 oceny) wspólnie z

29,90

 

Historia walk niemieckich dywizji zmotoryzowanych i zmechanizowanych podczas II wojny światowej. Jest to kompendium informacji dotyczących poszczególnych oddziałów, w którym koncentruje się przede wszystkim na przedstawieniu ich szlaków bojowych, danych taktyczno-technicznych czołgów i innych pojazdów mechanicznych oraz ich oznaczeń i kamuflażu.
Dużą zaletą publikacji jest kilkadziesiąt zdjęć oraz ponad 200 kolorowych ilustracji przedstawiających wraz z pełnymi danymi taktyczno-technicznymi, wszystkie najważniejsze pojazdy używane przez dywizje grenadierów pancernych. Obok czołgów, dział szturmowych, niszczycieli czołgów i samochodów pancernych znajdują się wśród nich również, między innymi, samochody terenowe, motocykle, ciężarówki i ciągniki artyleryjskie. Każdy pojazd przedstawiony jest w książce w swym oryginalnym, dla danego okresu, kamuflażu i oznaczeniach taktycznych oraz opatrzony komentarzem określającym dokładnie w jakiej kampanii oraz w jakim pododdziale walczył.
W sumie przedstawiono historię powstania i walk prawie 30 różnych dywizji Wehrmachtu, które wyróżniały się z reszty armii niemieckiej, niezależnie od ich oficjalnej nazwy, stosowaniem transportu motorowego. Oprócz dywizji piechoty zmotoryzowanej i grenadierów pancernych opisane są więc też elitarne dywizje Grossdeutschland, Führer-Begleit-Division, Führer-Grenadier-Division, Sizilien, Feldherrnhalle, 90. Dywizja Lekka Afrika, 164. Dywizja Lekka Afrika, Brandenburg, Hermann Göring, 22. Dywizja Luftlande oraz dywizje spadochroniarzy Luftwaffe.

Bellona
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-04-22

ISBN: 978-83-111-3676-2

Liczba stron: 192

Format: 195x245mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...