Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Działania sił morskich Taktyka marynarki wojennej - zarys problemu

Gawrysiak Krzysztof, Krzysztof Ligęza, Miętkiewicz Rafał

Działania sił morskich Taktyka marynarki wojennej - zarys problemu

61,00

 

Monografia ma na celu przybliżenie zasad wykorzystania sił morskich w działaniach samodzielnych i we współdziałaniu z innymi rodzajami sił zbrojnych, zarówno w wymiarze
narodowym, jak i sojuszniczym. W książce zaprezentowano najnowszą wiedzę zawartą
w dokumentach doktrynalnych i normalizacyjnych.
W rozdziale pierwszym przedstawiono zarys historii taktyki marynarki wojennej w ujęciu dziejów najnowszych. Rozdział drugi poświęcono identyfikacji środowiska działań sił
marynarki wojennej jako zbioru czynników determinujących osiągnięcie sukcesu w prowadzeniu działań na morzu. W rozdziale trzecim zaprezentowano analizę taktyczną sił marynarki wojennej. Rozdział czwarty poświęcono nowemu podziałowi sił marynarki wojennej (organizacja codzienna, organizacja bojowa, organizacja do walki) wraz z nowymi funkcjami w toku prowadzenia działań na morzu. Rozdział piąty omawia rodzaje działań sił morskich, rejony prowadzenia działań oraz ich formy i sposoby. W kolejnym rozdziale zaprezentowano szyki i ugrupowania okrętowe. W rozdziale siódmym przedstawiono elementy związane ze wsparciem i zabezpieczeniem działań bojowych przez siły marynarki wojennej.
I wreszcie ostatni rozdział stanowi wprowadzenie do pracy sztabowej ze szczególnym
uwzględnieniem elementów mapy taktycznej.

Akademia Marynarki Wojennej
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2019-01-11

ISBN: 978-83-948-8608-0

Liczba stron: 200

Format: 175x245mm

Cena detaliczna: 61,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...