Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dzieciaki z ulicy Tulipanowej czyli Prawa Małych i Duzych

Krzyżanek Joanna

Dzieciaki z ulicy Tulipanowej czyli Prawa Małych i Duzych

16,06

 

Czy ktoś może zabronić dziecku pisać pamiętnik? Czy może zakazać: gry w piłkę, biegania po parku, przyjaźni czy śpiewania? Na wszystkie postawione pytania jest tylko jedna odpowiedź – nie. Każde dziecko, tak jak dorosły, ma swoje prawa. Doskonale wiedzą o tym Dzieciaki z ulicy Tulipanowej. Bohaterowie książki, w trakcie codziennych przygód odkrywają swoje prawa i ich znaczenie. Uczą się, że każdy z nich może wyrażać własne zdanie, chodzić do teatru i kina, uczyć się, a nawet marzyć o wyprawie na wyspę Turapulra. Dowiadują się również, że tak samo oni powinni szanować prawa innych. Zapraszam do lektury!
Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka

Uzupełnione i opatrzone nowymi ilustracjami wydanie znakomitej książki Dzieciaki z ulicy Tulipanowej, czyli prawa Małych i Dużych to pełna humoru skarbnica wiedzy o prawach dziecka i niezastąpiona pomoc dla rodziców oraz nauczycieli.

Jak mówić dzieciom o ich prawach? Dzieciaki z ulicy Tulipanowej ułatwią to zadanie!

Książka opowiada o małych mieszkańcach kamienicy przy ulicy Tulipanowej. I o tym, że to dobrze, że różnimy się między sobą. Bo co by było, gdyby na świecie wszyscy lubili jeść agrestowe ciasto, jeździć na rowerze, szyć z gałganków lalki i króliczki z bardzo długimi uszami, nosić sukienki oraz filcowe kapelusiki? I wszyscy wyglądaliby tak samo?
Potrzebują tej książki dzieci – by wiedziały, jakie mają prawa, by rozumiały, że muszą szanować prawa innych! Potrzebują tej książki dorośli, rodzice i nauczyciele – by wiedzieli, w jaki sposób mówić dzieciom o ich prawach, by potrafili uczyć je odpowiedzialności! Zaprojektowane i wymyślone przez autorów prawa powstały w zgodności z Konwencją o prawach dziecka.

Jedność
Oprawa twarda

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-797-1285-4

Liczba stron: 214

Format: 22.0x22.0cm

Cena detaliczna: 29,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...