Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dzieło przypadku

Jeffrey Archer

Dzieło przypadku

7.2

(89 ocen) wspólnie z

23,84

 

Oto 15 emocjonujących i niesamowitych opowiadań – formy, której Archer jest prawdziwym mistrzem! Autor stworzył całę galerię postaci: nieco zgorzkniały, młody detektyw z Neapolu, który przybywa do włoskiego miasteczka położonego na wzgórzu, by rozwiązać zagadkę morderstwa; zarozumiały uczeń, który po odkryciu źródła zamożności ojca, całkowicie zmienia swoje życie; kobieta, która ośmiela się rzucić wyzwanie mężczyznom na jednym z elitarnych amerykańskich uniwersytetów; sprytne małżeństwo, które na emeryturze odkryło znakomity sposób na dostatnie życie; i wielu innych. Ich błyskotliwie opowiedziane historie wprawiają w dobry humor, skłaniają do refleksji, a oprócz tego są esencją gawędziarskiego talentu autora.

Gdyby przyznawano Nagrodę Nobla w dziedzinie snucia opowieści, Jeffrey Archer zostałby jej laureatem. - „Daily Telegraph”

Rebis
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-806-2515-0

Tytuł oryginalny: Tell Tale

Liczba stron: 360

Format: 13.5x21.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Wywiad z Autorem

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Hubert

Przyjemna krótka forma

Dla miłośników krótkich form-idealne. Dla tych, który dopiero chcą rozpocząć z nimi przygodę-jak najbardziej też. Urzekła mnie tematyka-różnorodna niczym bohaterowie. Polityka, społeczeństwo, czas...świat każdego z nas. A jednak nadal chetnie o nim czytamy...warto poznać te zagadnienia z perspektywy autora, zwłaszcza że są opisane w bardzo wciagajacy i przyjemny sposób. Na pewno sięgnę po więcej i będę polecał znajomym..
Julia Jarecka

"Kierownik parkingu" i wielu innych!

Pomysłowe i zaskakujące! Jedyne, co w książkach tego autora jest przewidywalne to to, że będą świetne! Jeszcze nigdy nie zawiodłam się na jego twórczości, a czytałam już wiele pozycji, których był autorem (Polecam także: „Ostrożnie z marzeniami"). Trzyma poziom!


Zbiór jest idealny na długą podróż, nie wymaga ogromnego skupienia i wczucia się w treść. Teksty są lekkie (w większości) i wciągające (wszystkie, bez wyjątku!) Do moich ulubionych należą „Kierownik parkingu" oraz „Gra warta przegranej". Podsumowując-opowiadania są warte polecenia, na pewno niejednej osobie przypadną do gustu!!

Iza F

WOW!

Prawdziwy kalejdoskop postaci. TO, co zrobił w swojej książce Archer jest wyjątkowe. To prawdziwy mistrz w swojej dziedzinie:) Opowiadania są wspaniałą odskocznią od codzienności, pozwalają się przenieść w inną rzeczywistość, a przy tym nie tylko bawią, ale i uczą. Na podstawie historii można uczyć się na cudzych błędach (choć wiadomo, ze zwykle wolimy na własnych....) i są one bardzo wartościowe. Polecam gorąco, Iza.

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...