Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dziesięć słów Aktualność nauczania św. Jana Pawła II W 30. rocznicę IV Pielgrzymki do Ojczyzny

Dziesięć słów Aktualność nauczania św. Jana Pawła II W 30. rocznicę IV Pielgrzymki do Ojczyzny

16,06

 

Publikacja poświęcona kolejnym przykazaniom Dekalogu, w kontekście słów Jana Pawła II, skierowanych do nas podczas pielgrzymki do Polski w 1991 r. 30 lat od owej pamiętnej wizyty, prezentujemy monografię dotyczącą papieskiego nauczania, przygotowaną pod redakcją ks. dra Radosława Mazura. Refleksje poprzedzone zostały analizami szerszego znaczenia Dekalogu w życiu społecznym i religijnym, a także w katechezie Kościoła katolickiego. Jeden z rozdziałów ukazuje sytuację społeczno-polityczną w Polsce oraz wydarzenia poprzedzające przemiany roku 1989, stanowiące tło i kontekst nauczania Jana Pawła II w 1991 roku.

Do wydania dołączona jest płyta CD z fragmentami pamiętnych homilii papieskich z roku 1991 – całe teksty wystąpień św. Jana Pawła II zamieszczamy w publikacji.

„Autorami poszczególnych rozdziałów są zazwyczaj znani w Polsce teologowie, zwłaszcza katechetycy, co gwarantuje wysoką jakość opracowań. Wartość dodaną stanowi fakt, że poszczególni autorzy wywodzą się i pracują w tych diecezjach, na terenie których Ojciec Święty wygłosił swoje nauczanie w 1991 roku.

Warto podkreślić obszerną bibliografię zamieszczoną na końcu każdego opracowania, która pozwala na dalsze poszerzenie analiz. Ważne są także streszczenia i słowa kluczowe przygotowanie w języku angielskim, co daje szansę na umiędzynarodowienie rezultatów przeprowadzonych badań” (fragment recenzji naukowej ks. prof. Pawła Mąkosy).

Jedność
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-814-4636-5

Liczba stron: 456

Format: 16.5x24.0cm

Cena detaliczna: 29,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...