Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dziewczyna, która igrała z demonem

Paulina Wysoczańska, Jerzy Jan Ćwiertka

Dziewczyna, która igrała z demonem

28,46

 

"Ta powieść oparta jest na prawdziwych wydarzeniach przeżytych przez autorów. 24 letnia Paula boryka się z traumą z przeszłości. Wciąż utwierdza się w przekonaniu, że świat jest jedynie cyniczny i bezwzględny. Mamiona szybkim zyskiem zostaje striptizerką. Zatraca duszę, a w zamian dostaje moc ogałacania mężczyzn z pieniędzy i godności. Pojawiają się demoniczne sny, a w nich pragnienie zemsty. Seksbiznes ma wiele warstw, ta najbliżej piekła, to handel kobietami dla domów publicznych. Paulina staje się celem dla stręczycieli będących na usługach mafii. Pojawia się tajemniczy Jot. W retrospekcjach były komandos daje się poznać jako człowiek napiętnowany trudnym dzieciństwem, zdradzoną miłością i przelaną krwią. Stając w obronie Pauliny wplątuje się w walkę z nowohucką mafią. Metody walki, jakimi posługuje się były komandos są bezwzględne, typowe dla działań służb specjalnych. Gdzie się ich nauczył? W Stasi, WSI, a może w Mosadzie? Przez drobną szczelinę wspomnień i skojarzeń, które wywołuje w Jot spotkanie z Pauliną wyłażą demony, które, mimo że dotychczas schowane głęboko w jego podświadomości, wciąż mają ostre kły i pazury. Doświadczenie autentycznego wzajemnego zainteresowania, budzi w obojgu nadzieje i pragnienia, ale jednocześnie przeraża. Czego się boją? Miłości, która według Jot skażona jest nieuniknioną zdradą? Przyjaźni, która według Pauliny nieuchronnie przyjmie despotyczną gębę? A może obawiają się bliskości, która według obojga unicestwia niezależność? Czy to, co się potem zdarzy, jest serią przypadków? Nie, bo przypadki czasami złośliwieją i przeistaczają się. w zrakowaciałe przeznaczenie. "

AVIATOR
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-968311-1-8

Liczba stron: 407

AVIATOR

Cena detaliczna: 38,85 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...