Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dziś jest dzień Pański. Rozważania na każdy dzień

Wilfrid Stinissen

Dziś jest dzień Pański. Rozważania na każdy dzień

40,76

 

W rozgardiaszu codziennego życia szukamy chwil skupienia, modlitwy i słów mądrości. Wilfrid Stinissen OCD, czerpiąc z chrześcijańskiej tradycji regularnego czytania duchowego, stara się sprostać temu wyzwaniu. Książka składa się z 365 krótkich tekstów do rozważań na każdy dzień roku, uzupełnionych cytatami z Pisma Świętego.

Lektura pojedynczego fragmentu zajmuje kilka minut, a może realnie wpłynąć na zmianę życia. Zbudowanie tego nowego nawyku przybliża do pogłębienia relacji z Bogiem i odzyskania wewnętrznej równowagi.

Może powiesz, że od czasu przyjścia Chrystusa realnie nic się na świecie nie zmieniło. Cóż warte jest Jego światło w mrokach tego świata? W pewnym sensie wszystko jest jak dawniej, ale równocześnie wszystko jest inaczej. Dokładnie jak wtedy, gdy słońce nagle wyłania się zza chmur i rozświetla krajobraz: nic się nie zmieniło, te same pola, drzewa, ten sam las i jezioro. A jakaż różnica! Chrystus wszystko przemienił. W Nim wszystko się wyjaśnia.

– napisał Wilfrid Stinissen OCD w Dziś jest dzień Pański. Rozważania na każdy dzień (tytuł oryginalny: I dag är Guds dag. Texter för årets alla dagar).

To książka, która skłania do codziennej refleksji i sprawdzania, czy na pewno podąża się we właściwym kierunku. Autor podpowiada, jak lepiej żyć, jak być lepszym chrześcijaninem, przyjacielem – dla samego siebie oraz innych ludzi. Jednak przede wszystkim – jak zbliżyć się do Boga i budować z Nim dobrą relację.

Każdy miesiąc poprzedza cytat z Pisma Świętego. Nie ma on bezpośredniego związku z następującymi po nim tekstami na każdy dzień, ale w ciągu miesiąca można do niego wracać i medytować Słowo.

Celem Stinissena OCD w tej publikacji nie jest rozwiązywanie problemów teologicznych, ale chęć powiedzenia kilku prostych słów o Bogu. Otwarcie się na paradoksy i rzeczywistość przekraczającą nasze pojmowanie. Pobudzenie do refleksji na temat sensu istnienia i odnalezienie własnej drogi do świętości i życia pełnią.

Wilfrid Stinissen OCD radzi:

Czytanie duchowe zawsze powinniśmy poprzedzić chwilą we­wnętrznego skupienia. Pozwolimy wówczas na to, że codzienne troski ulegną wyciszeniu i staniemy się otwarci i dyspozycyjni. (…) Najistotniejszym celem czytania jest wprowadzenie w świat modlitwy, gdzie spotykamy Tego, który jest większy od wszelkich słów.


Patronat nad książką objęli:
„Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Przewodnik Katolicki”, „Idziemy”, miesięcznik „W drodze”, dominikanie.pl, misyjne.pl, aleteia.pl, opoka.org.pl, Radio Nadzieja, Radio Doxa, Radio Emaus.

O autorze:
​​Wilfrid Stinissen OCD (1927–2013) – karmelita bosy, doktor filozofii, duchowy przewodnik, ceniony rekolekcjonista i autor wielu publikacji poświęconych życiu wewnętrznemu, w których poruszał tematy związane z obecnością i działaniem Boga, oryginalnie łącząc prostotę z duchową głębią. Całe swoje życie podporządkował modlitwie. Wydawnictwo W drodze od lat publikuje jego książki, które spotykają się z ogromnym i niesłabnącym zainteresowaniem czytelników. 

W drodze
Oprawa miękka

Liczba stron: 400

W drodze

Cena detaliczna: 45,90 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...