Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dżungla

Clive Cussler

Dżungla

42,80

Bestseller wielkiego mistrza przygody!

Chiny, rok 1281. Armia mongolskiego chana atakuje warowne miasto. Agresorzy dysponują niezwykłą przerażającą bronią…

Birmingham, czasy współczesne. Brytyjski historyk wpada na trop manuskryptu, który rzuca zupełnie nowe światło na podróż Marco Polo. Wkrótce potem jego ciało zostaje wyłowione z morza…

Granica Bangladeszu i Birmy. Córka szwajcarskiego finansisty przepada bez wieści w dżungli…

Juan Cabrillo i załoga „Oregona” mają odnaleźć zaginioną. Poszukiwania prowadzą ich od lasów deszczowych w birmańskich górach, przez nieczynną platformę wiertniczą u wybrzeży Brunei, po kręte tunele francuskiej kopalni soli. I ujawniają zagadkę sprzed wieków, która w rękach szaleńca może stać się największym zagrożeniem dla Ameryki w całej jej historii.

Amber
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania:
2015-08-06

ISBN: 978-83-241-5565-1

Tytuł oryginalny: The jungle

Liczba stron: 352

Amber

Format: 130x205mm

Cena detaliczna: 42,80 zł

Tłumaczenie: Maciej Pintara, Dariusz Ćwiklak

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...