Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Eisenhower Generał i mąż stanu

Jean Edward Smith

Eisenhower Generał i mąż stanu

8.5

(4 oceny) wspólnie z

99,99

 

Jedna z najlepszych książek 2012 roku według The Christian Science Monitor i St. Louis Post-Dispatch.


W tej wyjątkowej pozycji Jean Edward Smith przedstawia portret Dwighta D. Eisenhowera, który jest tak pełny, bogaty i odkrywczy, jak żadna inna biografia 34. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Mamy tu Eisenhowera, młodego marzyciela z Abilene w stanie Kansas, który wyrusza w swoją życiową drogę do West Point i dalej, ku prezydenturze. Sięgając do mnóstwa niewykorzystywanych dotychczas źródeł, Smith daje nam nowy wgląd w szaloną praktykę Ike’a w rzemiośle wojskowym pod rozkazami Douglasa MacArthura. Ukazuje następnie całą panoramę II wojny światowej, ze znakomitym przewodnictwem Eisenhowera wytyczającego Aliantom drogę do zwycięstwa. Smith przedstawia nam również intrygującą analizę finansów Ike’a, szczegóły jego wojennego romansu z Kay Summersby, a ponadto ujawnia szczegóły konwencji Partii Republikańskiej z 1952 r., która wywindowała go do Białego Domu.

Stworzona przez Smitha kronika prezydentury Eisenhowera jest zarówno fascynująca, jak i wyczerpująca. Wyśmiewany przez swoich krytyków jako powolny figurant, Eisenhower wyłania się z tej nowej, przenikliwej analizy Smitha jako rozważny polityk i zręczny, zdecydowany przywódca. Zdołał on nie tylko utrzymać pokój, ale też zwiększyć prestiż Ameryki na Bliskim Wschodzie oraz całym świecie.

Niedościgniona pozycja Eisenhower. Generał i mąż stanu daje nam w końcu Eisenhowera na miarę naszych czasów – i na całe wieki.


Amerykański bestseller.

Eisenhower. Generał i mąż stanu zasługuje na najwyższe pochwały.

„Znakomita nowa biografia (…). Lata [Eisenhowera] w Białym Domu wymagały bardziej dogłębnej analizy od tej przeprowadzonej przez licznych poprzednich biografów. Smith, którego długa, wybitna kariera obejmuje również wzorcowe jednotomowe biografie Granta i Franklina Roosevelta, dał nam właśnie to, na co czekaliśmy”.
The Washington Post

„Zdecydowanie godna polecenia (…). [Smith] ukazuje nam, że droga Eisenhowera do najwyższych wojskowych kręgów miała znacznie więcej wspólnego z jego wyjątkowymi zdolnościami politycznymi niż z wielkimi strategicznymi czy taktycznymi osiągnięciami”.
The Wall Street Journal

„Wciągający jak zawsze (…) Smith portretuje prawdziwie godnego podziwu Eisenhowera: bystrego, sympatycznego, bezpretensjonalnego i niebędącego doktrynerem. Pomimo istnienia
biografii autorstwa Ambrose’a, Perreta i D’Este’a, ta jest najlepsza”.
Publishers Weekly

„Żadna biografia [Eisenhowera] nie jest tak heroiczna, jak wydana w tym roku Eisenhower. Generał i mąż stanu autorstwa Jeana Edwarda Smitha”.
The National Interest

„Dwight Eisenhower, który był przebieglejszy niż dawał to poznać swoim przeciwnikom, rozumiał przewagę, jaka kryje się w byciu niedocenianym. Jean Edward Smith szczegółowo przedstawia, jak skuteczny był to fortel. Smith, największy żyjący biograf Ameryki, pokazuje, dlaczego Amerykanie obecnie, bardziej niż kiedykolwiek, powinni lubić Ike’a”.
George F. Will

Napoleon V
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-817-8070-4

Liczba stron: 697

Cena detaliczna: 99,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...