Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ekonomia
7.0

(23 ocen) wspólnie z

99,00

 

Ekonomia Samuelsona i Nordhausa od lat cieszy się ogromną popularnością wśród studentów i wykładowców. Autorzy ustanowili niedościgły standard w pisaniu o podstawach współczesnej ekonomii, opracowując wyczerpujące kompendium, napisane przystępnym, niepozbawionym humoru językiem.
Najnowsze, dziewiętnaste wydanie zostało wzbogacone m.in. o następujące zagadnienia:
- zaburzenia na rynkach finansowych i cykle koniunkturalne;
- globalizacja systemu finansowego;
- mechanizm obiegu pieniądza w gospodarce otwartej o zmiennych stopach procentowych;
- rozszerzona analiza gospodarki rynkowej.
„Ekonomia to nauka o gospodarowaniu. Praca Samuelsona i Nordhausa jest podręcznikiem akademickim na najwyższym światowym poziomie. Swoją popularność zawdzięcza sposobowi ujęcia i prezentacji tych wszystkich problemów w sferze gospodarowania, z którymi styka się współczesny człowiek. To także lektura godna uwagi nie tylko studentów i nauczycieli akademickich, lecz również tych, którzy aspirują do dumnego miana homo oeconomicus”.
prof. dr hab. Wacław Jarmołowicz, profesor zwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Profesor Paul A. Samuelson, absolwent Uniwersytetu Chicagowskiego i Harvardu, w 1970 r. otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii. Jako jeden z nielicznych naukowców trafia do szerokiego grona odbiorców. Przez lata prowadził kolumnę ekonomiczną w „Newsweeku” i był konsultantem Rezerwy Federalnej, Departamentu Skarbu i wielu organizacji non profit.
Profesor William D. Nordhaus wykłada ekonomię na Yale. W latach 1977-1979 był członkiem Rady Ekonomicznej prezydenta Cartera, doradzał także wielu rządowym komisjom i innym organizacjom.

Rebis
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-751-0614-5

Tytuł oryginalny: Economics. Nineteenth Edition

Liczba stron: 752

Rebis

Format: 205x255mm

Cena detaliczna: 99,00 zł

Tłumaczenie: Jacek Środa, Adam Bukowski

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...