Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ekonomia po polsku

Ekonomia po polsku

13,30

 

Podręcznik "Ekonomia po polsku" to publikacja tłumacząca podstawy ekonomii, to przewodnik dla tych, którzy chcą zrozumieć zjawiska ekonomiczne.

„Powiedz mi to po polsku” – często tak mówimy, gdy nie rozumiemy, co mówi do nas rozmówca używający skomplikowanego, fachowego języka.

Prawdopodobnie każdy z nas, jeśli już ogląda lub programów poświęconych gospodarce, często ma nieodparte wrażenie, że eksperci wypowiadający się na tematy ekonomiczne, używają jakiegoś niezrozumiałego dla przeciętnego człowieka szyfru, którego nie sposób pojąć. W takich sytuacjach pewnie każdy ma ochotę przełączyć się na inny kanał, gdzie znaleźć można przyjemniejsze treści. Ale to wcale nie jest dobry pomysł!

Ekonomia nie jest czymś, co da się po prostu odstawić na półkę! Ekonomia dotyczy każdego z nas, ponieważ każdego dnia podejmujemy decyzje, które mają, bliższe lub dalsze, skutki ekonomiczne. Decyzje te dotyczą często prozaicznych czynności, takich jak np. kupno gazety, włączenie światła w pomieszczeniu, czy wyjście do kina. Ale także innych, znacznie poważniejszych, na przykład jak zainwestować swoje oszczędności, czy podjąć pracę w firmie, czy kontynuować iść na studia po liceum, itp.

Dla tych wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć więcej o prawach ekonomii, które mają wpływ na jakość naszego życia, jak również chcą poznać zasady działania gospodarki krajowej i globalnej, polecamy świetny przewodnik: EKONOMIA PO POLSKU.

Dowiemy się o tym, jak często prawa ekonomii znajdują zastosowanie w naszym DOMU, jak istotne są prawa ekonomii w naszej PRACY, a także jak zrozumieć treści ekonomiczne, które najczęściej docierają do nas Z TELEWIZORA. EKONOMIA PO POLSKU to taki ekonomiczny niezbędnik, który każdy z nas powinien mieć pod ręką. Polecamy!

CeDeWu
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-600-8953-8

Liczba stron: 264

Format: 14.0x23.0cm

Cena detaliczna: 19,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...