Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Emocje. Krzyk do zrozumienia

Dziewiecki Marek

Emocje. Krzyk do zrozumienia

7.7

(104 ocen) wspólnie z

34,03

 


Emocje to rodzaj wewnętrznego przyjaciela, który mówi mi prawdę i który mobilizuje mnie, by z tej prawdy skorzystać
ks. Marek Dziewiecki

Jak często nie rozumiesz swoich uczuć i emocji?
Ile razy zdarzyło Ci się tłumić w sobie emocje albo od nich uciekać? Czemu tak jest?

Każdy z nas posiada „dwa mózgi”. Jeden logiczny, odpowiadający za myślenie i drugi emocjonalny, dzięki któremu odbieramy uczucia. I choć mamy wpływ na to jak myślimy - to nikt z nas nie ma władzy nad emocjami! Okazuje się jednak, że kluczem do szczęśliwego życia jest dobra znajomość naszych emocji i ich przyczyn, ponieważ to właśnie w emocjach ukryte są niezwykle cenne informacje - czasem ratujące nam życie! - z których możemy skorzystać w celu poprawy naszej sytuacji życiowej.

Z książki dowiesz się:
• Czym są emocje i jaki mają sens?
• Jak wykorzystać zdolność przeżywania dla własnego dobra?
• Dlaczego nie dzielimy emocji na dobre i złe?
• Co powoduje, że emocje sprawiają nam tyle trudności?
• Czym się różni zakochanie od miłości?

ks. Marek Dziewiecki
Doktor psychologii, wykładowca, rekolekcjonista, dyrektor telefonu zaufania Diecezji Radomskiej, specjalista w dziedzinie profilaktyki i terapii uzależnień, autor ponad 60 książek i audiobooków z dziedziny psychologii wychowawczej, przygotowania do życia w rodzinie, profilaktyki i terapii uzależnień. Doktorat z nauk o wychowaniu uzyskał na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie w 1988.

RTCK
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-65927-49-1

Liczba stron: 224

Cena detaliczna: 47,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...