Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Emów od świtu do świtu

Weronika Naszarkowska-Multanowska

Emów od świtu do świtu

9.5

(2 oceny) wspólnie z

40,95

 

Piękna książka artystyczna. Malarskie ilustracje, wysmakowane fotografie, lapidarny tekst i efektowny projekt graficzny składają się na poetycką opowieść o niespiesznym życiu w letnim domu na wsi.

Każdy z nas lubi powracać wspomnieniami do domu dzieciństwa. Jednak dla większości z nas tamten czas, i tamten świat to już tylko przeszłość. W przypadku domu, który jest „bohaterem” książki Weroniki Naszarkowskiej-Multanowskiej, jest inaczej. Ten dom, schowany wśród mazowieckich sosen blisko dziewięćdziesięcioletni dom w Emowie – żyje nadal. Te same meble, te same przedmioty, pamiętające dotyk tych, który kiedyś tu mieszkali. Pewnie dlatego na kolorowych ilustracjach będących zapisem sielskich miesięcy na letnisku, obok postaci współczesnych – pojawiają się ci, których obecność jest już tylko wspomnieniem. Przeszłość miesza się z teraźniejszością, czas nie zawsze płynie do przodu. Ta piękna, pełna ciepła i pogody książka jest opowieścią o pięknie życia, którego urodę warto smakować „od świtu do świtu”: w każdej, nawet najbardziej ulotnej, chwili.

Weronika Naszarkowska-Multanowska – malarka, absolwentka warszawskiej ASP. Miała dotychczas 16 wystaw indywidualnych, uczestniczyła w około 70 wystawach zbiorowych w Polsce oraz w Anglii, Belgii, Francji, Holandii, Irlandii, Japonii, Niemczech, Szwajcarii, USA i Włoszech. Oprócz malarstwa, Weronika Naszarkowska-Multanowska zajmuje się również ilustracją: prasową (współpracowała z „Gazetą Wyborczą” i „Wysokimi Obcasami”) oraz ilustracją książkową, traktując to jako spotkanie literatury z malarstwem. To nowe podejście do ilustracji zostało nagrodzone podczas konkursów: „Sztuka Książki” (Warszawa 1998), „ProBolonia” (Warszawa 2000) oraz na przeglądzie IDEA 2000 w Toruniu.
Wydana w 2007 roku książka „Kot” z ilustracjami Weroniki Naszarkowskiej-Multanowskiej zdobyła tytuł Książki Roku 2007 „za urodę i indywidualność twórczego warsztatu”, przyznaną przez Polską Sekcję IBBY (Międzynarodowej Izby ds. Książek dla Młodych) oraz wyróżnienie w konkursie Najpiękniejsza Książka Roku organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.

Grażka Lange jest jednym z najbardziej utalentowanych współczesnych polskich grafików, zajmujących się projektowaniem książek. Wykłada na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Była wielokrotnie nagradzana w dziedzinie projektowania książki i ilustracji książkowej (IBBY Lipsk, IBBY Warszawa, nagrody i wyróżnienia w Konkursie na Najpiękniejszą Książkę Roku).

Dwie Siostry
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-608-5089-3

Liczba stron: 72

Format: 20.3x21.0

Cena detaliczna: 40,95 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...