Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Energia zmian

Energia zmian

10,97

 

Twoje dzisiejsze życie jest skutkiem tego, co robiłeś wczoraj.
Jeśli chcesz coś zmienić, zmień swoje zachowania, które doprowadziły cię do dnia dzisiejszego.
To naprawdę najprostsze, co możesz zrobić.

 

Jedną z cech mojego życia było marnowanie — czasu, pieniędzy, kontaktów z ludźmi, wreszcie też własnej pracy. Robiąc po latach podsumowania (zwykle w czasach kryzysu, kiedy każda minuta i każda złotówka były bezcenne), zawsze było mi tego żal. Najgorsze, że sam płaciłem za swoje chwilowe słabostki. Gdybym miał powiedzieć w jednym zdaniu, co powodowało takie moje zachowania, musiałbym przyznać się, że przed angażowaniem się w różne działania nie zadawałem sobie pytania: „Czy ja tego naprawdę chcę?". Mam nadzieję, że ta książka pozwoli Ci uniknąć takich sytuacji i że Twoje życie będzie efektywniejsze. Marnotrawienie czegokolwiek jest w ostatecznym rozrachunku marnowaniem własnego czasu, a tego przecież w żaden sposób nie da się odkupić ani odtworzyć. Dlatego, aby żyć dobrze, mieć poczucie zaspokojenia i szczęścia, warto jest zastanawiać się nad tym, JAK chcesz żyć — a nie tylko biernie przyjmować to, co się dzieje w Twoim otoczeniu i podporządkowywać się biegowi zdarzeń. Jesteś współtwórcą swojego życia. Zapewne w tej chwili o ogromnej części Twojego życia decydują inni ludzie. Życzę Ci, abyś mógł szczerze powiedzieć, że Twoje życie jest efektem Twoich własnych działań, że sam je sobie zawdzięczasz.

Wydawnictwo Kos
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 9788389375568

Liczba stron: 44

Cena detaliczna: 20,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...