Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Eskpedycja Elliki Tomson

Åsa Lind

Eskpedycja Elliki Tomson

22,46

 

Ellika Tomson mieszka na siódmym piętrze najbardziej niebieskiego bloku na całej ulicy Trębackiej. Jako zadanie domowe ma napisać opowiadanie o jakimś sławnym odkrywcy. Ellika nieszczególnie lubi pisać. Jednak zachęcona przez sąsiada rozpoczyna własną ekspedycję i przekonuje się, że aby odkrywać ciekawe rzeczy, wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać. Wystarczy się przejść po piętrach bloku, w którym się mieszka, uważnie się rozglądać i popukać do drzwi, a potem wszystko zapisać w specjalnym notesie. W ten sposób Ellika sama zostaje odkrywczynią, a w dodatku okazuje się, że ma talent do pisania...

Asa Lind jest autorką znanych i lubianych opowiadań o Piaskowym Wilku i Karusi. Ich pierwszy tom, „Piaskowy Wilk”, jest lekturą szkolną dla klas 1-3. W historii o Ellice, podobnie jak we wspomnianych opowiadaniach, autorka kreuje wrażliwą i dociekliwą bohaterkę. Za sprawą spotkań i rozmów, często międzypokoleniowych, które przeprowadza Ellika, poznajemy barwną galerię postaci – mieszkańców bloku.

Odkryłam, że pan K. potrafi dużo mówić.
Więcej, niż można się było spodziewać,
i to nawet o krokodylach.

Dziś w mieszkaniu Pampasa odkryłam,
że nie wszystko, co się zepsuje, da się naprawić.

Odkryłam prawdziwy pieniążek szczęścia w ścianie piwnicy.
Przy okazji dowiedziałam się też czegoś o dźwiękach.
Że lepiej je słychać, jak jest Bardzo Ciemno.

Zakamarki
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-777-6257-8

Liczba stron: 140

Zakamarki

Cena detaliczna: 39,90 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...