Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Esperanza

Jakob Wegelius

Esperanza

8.1

(7 ocen) wspólnie z

22,46

 

"Halidon obudził się i momentalnie poderwał w hamaku. Rozejrzał się dokoła w ciemnościach, nasłuchując i węsząc. Radio cicho szumiało, a z pieca dolatywał zapach dogasającego żaru. Przez okno wpadał do mieszkania blady snop księżycowego światła, a gdzieś w dali dało się słyszeć bicie zegara.
Halidon od razu poczuł, że coś jest nie tak…

Halidon, sztukmistrz na monocyklu, choć niewielki wzrostem, ma wielkie serce. Zaniepokojony nieobecnością swojego przyjaciela Kapitana, nie zważając na późną porę, wyrusza na poszukiwania. Tej zimnej nocy nie wszyscy napotkani ludzie okażą się przyjaźni, a w ciemnych uliczkach portowego miasta nie zawsze będzie bezpiecznie. Jednak niespodziewanie Halidon spotka również kogoś, kto wiernie będzie mu towarzyszył, to nieśmiało, to zuchwale merdając patykowatym ogonem.

To trzecie już spotkanie polskich czytelników ze szwedzkim autorem i ilustratorem Jakobem Wegeliusem. Po graficznej powieści pełnej hipnotyzujących ilustracji, która wprowadziła nas w świat przygód niezwykłej gorylicy („Legenda o Sally Jones”), oraz zapierającej dech w piersiach monumentalnej sześciusetstronicowej kontynuacji jej historii („Małpa mordercy”), nadszedł czas na nowego bohatera, nowe tajemnice, pościgi, ucieczki i kolejną fascynującą przygodę! Ale, ale – czy Halidon nie pojawił się już w jednej z poprzednich opowieści? Do spostrzegawczych świat należy!

„Esperanza” to nie tylko książka dla starszych dzieci i nastolatków, z pewnością urzeknie też niejednego dorosłego czytelnika.
"

Zakamarki
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-777-6259-2

Tytuł oryginalny: Esperanza

Liczba stron: 160

Format: 15.0x19.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...