Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Etyka
6.7

(43 ocen) wspólnie z

32,90

 

„Seks przedmałżeński jest złem”, „Aborcji dokonują mordercy”, „Homoseksualizm jest sprzeczny z naturą”, „Nie ma istotnej różnicy między zabiciem dziecka i zabiciem delfina”, „Kobiety powinny być traktowane na równi z mężczyznami”, „Powinna istnieć kara śmierci dla gwałcicieli i morderców” – dobrze znamy wielką różnorodność przeświadczeń etycznych, jakie żywią poszczególni ludzie i całe grupy.

Wszyscy musimy podejmować decyzje moralne, począwszy od drobnych i codziennych (czy skasować bilet, czy w prywatnej sprawie skorzystać ze służbowego sprzętu, czy zgłosić wszystkie dochody władzom podatkowym) aż po takie, które trafiają czasami na pierwsze strony gazet.

"Etyka" Petera Vardy’ego i Paula Groscha w sposób jasny i zrozumiały podejmuje najważniejsze dziś kwestie moralne. Jako znakomite wprowadzenie może być pomocna dla nauczycieli, uczniów i wszystkich, których problemy te intrygują. Autorzy prezentują stanowiska najwybitniejszych filozofów, przedstawiają etykę buddyzmu, hinduizmu i islamu, a także analizują konkretne sytuacje, w których dokonujemy wyborów moralnych.

Zysk i S-ka
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-750-6560-2

Tytuł oryginalny: The Puzzle of Ethics

Liczba stron: 220

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 32,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...