Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Eucharystia i Słowo Komentarze do czytań na niedziele uroczystości i święta na lata A, B, C. Akty

Eucharystia i Słowo Komentarze do czytań na niedziele uroczystości i święta na lata A, B, C. Akty

29,91

 

Zebrane w tym obszernym tomie – zatytułowanym EUCHARYSTIA I SŁOWO – wezwania aktu pokuty, szkic medytacji do homilii i modlitwa powszechna na niedziele, uroczystości i święta w roku liturgicznym A, B, C – mają być w zamyśle narzędziem przydatnym do przygotowania tych części celebracji liturgicznej, które ordo liturgiczne pozostawia inteligentnej, dyskretnej i odpowiedzialnej kreatywności przewodniczącego zgromadzenia lub animatorów celebracji. Wyróżnikiem wspomnianych tekstów jest ich skoncentrowanie wokół Ewangelii dnia, stanowiącej temat wiodący całej liturgii. Mają one wybitnie biblijny charakter, przy czym nawiązują do realiów życia wiernych oraz do aktualnej sytuacji Kościoła i świata. Oprócz zastosowania w liturgii proponowane tutaj teksty mogą się okazać pomocne w osobistej medytacji, zarówno jako przygotowanie do celebracji wspólnotowej, jak też jako przypomnienie i pogłębienie tego, co zostało doświadczone w czasie zgromadzenia eucharystycznego.

Autorzy

Członkowie Wspólnoty z Bose: Enzo Bianchi – założyciel i długoletni przeor wspólnoty, autor opracowań dotyczących teologii chrześcijańskiej i wielkiej tradycji Kościoła, konsultor Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan; Goffredo Boselli – liturgista i mnich z Bose, współpracownik Komisji ds. Liturgii Konferencji Episkopatu Włoch; Lisa Cremaschi – zakonnica z Bose, zajmująca się ojcami Kościoła wschodniego, prowadzi działalność kaznodziejską; Luciano Manicardi – obecny przeor wspólnoty, biblista, odpowiada za kulturową formację nowicjuszy.



Odbiorcy

- duszpasterze szukający natchnionych pomysłów przy przygotowaniu i sprawowaniu liturgii Mszy św.



Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę

Książka przedstawia pogłębiony materiał, odwołujący się do Pisma św. i współczesnej kondycji Kościoła, który nie powstał za biurkiem, lecz był tworzony oraz wykorzystywany w ekumenicznej Wspólnocie Monastycznej z Bose, oddanej słuchaniu słowa, modlitwie i celebracji eucharystycznej. Jest to zatem tym bardziej cenna, bo niejako sprawdzona w praktyce pomoc dla duszpasterzy.

Jedność
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2018-10-17

ISBN: 978-83-797-1975-4

Liczba stron: 928

Format: 24.0x17.0

Cena detaliczna: 48,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...