Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Europejski rynek płatności detalicznych

Frączek Bożena, Harasim Janina, Szustak Grażyna

Europejski rynek płatności detalicznych

59,00

 

Płatności to nie tylko podstawowa usługa finansowa, bez której nie mogą się obyć osoby fizyczne, przedsiębiorstwa, a gospodarka nie mogłaby sprawnie funkcjonować, ale także bardzo atrakcyjny i rozwijający się w bardzo szybkim tempie segment rynku usług finansowych. Nic więc dziwnego, że rynek płatności staje się areną nasilającej się konkurencji, w której interes użytkowników usług płatniczych (w tym konsumentów) ściera się z interesem dostawców tych usług (głównie banków, ale i innych podmiotów obsługujących płatności).
Książka prezentuje w sposób przystępny i przejrzysty najnowsze trendy pojawiające się na rynku płatności detalicznych i opisuje zachodzące na nim zmiany, określając zarazem ich konsekwencje dla uczestników rynku i pokazując wiążące się z nimi wyzwania. W szczególności przedstawia:
• zróżnicowaną rolę gotówki oraz instrumentów płatności bezgotówkowych w Europie i innych regionach świata,
• rozwój innowacyjnych sposobów dokonywania płatności,
• rozwój regulacji dotyczących rynku płatności (w tym SEPA i dyrektywy o usługach płatniczych) oraz ocenę stopnia ich implementacji,
• konsekwencje zmian zachodzących na rynku płatności detalicznych w Unii Europejskiej dla jego uczestników,
• wpływ w/w zmian na systemy rozliczeń i rozrachunku płatności.
Książka jest adresowana zarówno do osób korzystających z usług płatniczych, jak i pracowników banków oraz innych instytucji finansowych będących aktywnymi uczestnikami rynku płatności. Szczególnie przydatna może być jednak dla studentów wyższych uczelni o profilu ekonomicznym oraz wszystkich osób interesujących się zmianami zachodzącymi na rynku płatności.

CeDeWu
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-755-6403-7

Liczba stron: 194

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 59,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...