Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ewangelia czytana życiem Rekolekcje lectio divina z Bratem Albertem

Wons Krzysztof

Ewangelia czytana życiem Rekolekcje lectio divina z Bratem Albertem

31,50

 

Lectio divina to praktyka lektury Pisma Świętego osadzonej w modlitwie i kontemplacji. Kolejne jej kroki – od odczytania świętego tekstu po jego rozważanie i medytację nad nim – pomagają człowiekowi w spotkaniu z żywym słowem Boga. Ks. Krzysztof Wons proponuje taką lekturę wybranych fragmentów biblijnych w odniesieniu do duchowości św. Brata Alberta. Ukazuje go jako człowieka ewangelicznej pasji, który wymaga od siebie i od innych, aby życie Jezusa czystego, ubogiego i posłusznego stawało się w świecie widzialne i dotykalne. Zwraca przy tym uwagę, żeby nie traktować tego wielkiego świętego jedynie jako wybitnego filantropa, który porzucił sztukę, by pomagać ubogim. Brat Albert to bowiem przede wszystkim żyjąca Ewangelia i radykalny gwałtownik Królestwa Bożego.

Ks. Krzysztof Wons zdołał „odczytać po Bożemu” osobę Brata Alberta i pokazał w jego życiu miejsca, w których Boże słowo stało się „ciałem” codzienności. Fascynujące jest odkrywanie, co się dzieje w zderzeniu słów Ewangelii z osobowością artysty, żądającego od siebie „więcej niż natura dać mogła”. Znane na pamięć słowa Pisma i znane od dawna zdarzenia z życiorysu świętego odsłaniają nowe znaczenia… I stawiają nowe pytania.
s. Agnieszka Koteja, albertynka

ks. dr Krzysztof Wons – salwatorianin, ceniony rekolekcjonista i kierownik duchowy. Absolwent Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, obecnie wykładowca teologii duchowości w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów; dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie; redaktor „Zeszytów Formacji Duchowej”. Jest autorem licznych rozważań rekolekcyjnych w formie lectio divina.

eSPe
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-748-2828-4

Liczba stron: 360

Format: 13.7x19.6

Cena detaliczna: 31,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...