Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ewangelia według św. Mateusza. Prosty wykład dla każdego

Ewangelia według św. Mateusza. Prosty wykład dla każdego

23,38

 

Bestsellerowa książka ks. Richarda Gutzwillera jest zaproszeniem do lektury Ewangelii według św. Mateusza i krótkich medytacji nad czytanymi fragmentami. Napisana w pierwszej połowie XX wieku, okazała się ponadczasowa, tak jakby autor pisał ją dla współczesnego, zagubionego człowieka. Wykład dotyczący Ewangelii jest przykładem mistrzostwa prostoty i zwięzłości: od razu trafia w sedno. Niesie jednak wyzwanie, abyśmy pod wpływem słów Jezusa zmienili nasz błędny sposób myślenia, a przez to odnowili nasze życie. Książka spodoba się zarówno świeckim, jak i duchownym, którzy żyjąc w świecie, nie chcą się w nim zatracić. Daje zachętę, by pomimo braku czasu, wejść na chwilę „do swojej izdebki” i spotkać się z Bogiem, który przynosi nam dobrą nowinę.

Odbiorcy książki:

– Młodzież i osoby dorosłe, wszyscy zainteresowani Biblią, a zwłaszcza Nowym Testamentem.

– Wszyscy, którzy szukają pomysłu na codzienną lekturę Pisma Świętego.

Dlaczego warto przeczytać książkę:

– Czytelnik nie musi wertować obszernych komentarzy, by zrozumieć duchowy sens przesłania ewangelicznego, książka służy pomocą w przypadku pytań i trudności podczas lektury biblijnej pierwszej Ewangelii.

– Ciekawe, inspirujące medytacje ks. Gutzwillera budzą sumienie, dają do myślenia, pomagają zrozumieć słowo Boże i żyć nim na co dzień.

Autor: Richard Gutzwiller (1896–1958), jezuita i teolog, urodzony w Bazylei, ceniony kaznodzieja, wykładowca i publicysta. P rzez 30 lat był duszpasterzem akademickim w Zurychu. W 1952 r. został dyrektorem Instytutu Apologetyki Szwajcarskiego Katolickiego Stowarzyszenia Ludowego w Zurychu i profesorem honorowym ds. biblijnych zagadnień teologicznych na Uniwersytecie w Innsbrucku.

Jedność
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-8144-953-3

Liczba stron: 396

Cena detaliczna: 45,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...