Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Exploits 1 Podręcznik do nauki języka francuskiego Liceum i technikum. Szkoła ponadpodstawowa

Bello Alessandra, Boutegege Regine, Poirey Carole, Supryn-Klepcarz Magdalena

Exploits 1 Podręcznik do nauki języka francuskiego Liceum i technikum. Szkoła ponadpodstawowa

67,43

 

Podręcznik Exploits 1 został przygotowany specjalnie z myślą o pierwszym roczniku uczniów kończących ośmioklasową szkołę podstawową. Umożliwia pracę w grupach początkujących oraz kontynuujących naukę języka francuskiego na bazie 7 i 8 klasy szkoły podstawowej (podstawa programowa III.2.0 i III.2) – także w grupach o zróżnicowanym poziomie.
Pierwszy tom kursu Exploits zapewnia optymalne dostosowanie do obu wariantów podstawy programowej. Zawiera specjalne treści dla uczniów początkujących:
Unité 0 – rozdział 0
Départ – starter na początku każdego rozdziału

Rozdział zerowy (Unité 0) to wprowadzenie uczniów w świat języka francuskiego – przygotowany z myślą o uczniach początkujących, realizujących wariant podstawy programowej III.2.0. Dla uczniów kontynuujących naukę języka francuskiego po klasie 8 (podstawa programowa III.2) rozdział ten może służyć jako powtórzenie i szybkie przypomnienie podstawowych zagadnień.
Sekcja Départ to 2 strony na początku każdego rozdziału. Jest to rozgrzewka językowa, która zachęca do mówienia, wprowadza w tematykę oraz przygotowuje do pracy z zasadniczą częścią rozdziału.
Natomiast uczniowie kontynuujący naukę znajdą materiały i zadania oznaczone piktogramem z plusem (+) – są to zadania o podwyższonym stopniu trudności.

Największe atuty podręcznika
Przygotowuje uczniów do komunikacji w różnych sytuacjach życia codziennego dzięki autentycznym tekstom i w kontekście ciekawym dla młodzieży, np. komunikacja smsowa, forum internetowe, e-mail.
Wprowadza gramatykę w przystępny sposób i zawiera dodatkowe objaśnienia zagadnień gramatycznych i fonetycznych sprawiających trudności polskim uczniom.

Zawiera bogaty wybór metod i form pracy:
podejście zadaniowe (TBLT),
metoda odwróconej klasy (classe inversée),
metoda projektu,
metoda audiowizualna.

Materiały do metody odwróconej klasy to filmy realioznawcze oraz ćwiczenia, które znajdują się w zeszycie ćwiczeń. Do pierwszego tomu są dostępne 4 filmy kulturoznawcze na temat francuskich miast Lyon, Lille, Bourges, Paris – Rive droite oraz karty pracy w zeszycie ćwiczeń.

Kompleksowa praca nad wszystkimi elementami komunikacji
Exploits kładzie duży nacisk na rozwój sprawności mówienia.
Liczne dialogi i scenki sytuacyjne pomagają uczniom utrwalić nowe słownictwo w atrakcyjny i naturalny sposób.
Podręcznik konsekwentnie rozwija umiejętność mediacji językowej.
Przybliża uczniom obyczaje i kulturę Francji i umożliwia rozwój kompetencji interkulturowej.

Podręcznik Exploits 1 składa się z:
rozdziału 0 przeznaczonego dla uczniów poczatkujących
czterech rozdziałów o stałej budowie
dwóch testów semestralnych do autoewaluacji
transkrypcji
słowniczka francusko-polskiego
indeksu haseł gramatycznych.

Wydawnictwo Szkolne PWN
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-262-3033-2

Liczba stron: 114

Format: 20.5x28.5cm

Cena detaliczna: 69,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...