Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Fale i echa
7.8

(232 ocen) wspólnie z

35,51

 

"Fale i echa" to przejmująca opowieść o dwojgu młodych ludzi zmagających się z depresją. Nina i Filip próbują rozwikłać zagadkę samobójczej śmierci matki dziewczyny. Nina jest z pozoru zwyczajną studentką. Mieszka w Warszawie i uczęszcza na wykłady z pedagogiki. Jednak każdy jej dzień to zbiór zaklęć i rytuałów - tylko one pomagają jej trwać i każdego dnia wstawać z łóżka. Życie Niny to nieustanna walka z chorobą, a dziewczyna zaczyna wierzyć, że uratować może ją tylko rozwikłanie tajemnicy śmierci jej matki, która odebrała sobie życie, gdy Nina była zaledwie malutkim dzieckiem. W rozwikłaniu zagadki z przeszłości pomaga dziewczynie Filip, który sam przeszłości zdaje się nie mieć w ogóle. Dzięki niemu życie studentki nabiera jaśniejszych kolorów. Razem próbują walczyć ze swymi lękami, choć ona boi się umrzeć, ON zaś tylko w śmierci widzi wybawienie. To, co uda im się odkryć, może okazać się równie dobrze ratunkiem, jak i zgubą... "Fale i echa" poruszają temat niezwykle ważny, a jednak stosunkowo rzadko pojawiający się na kartach powieści obyczajowych. Chodzi rzecz jasna o depresję wśród młodych ludzi, którzy walcząc ze swymi lękami, nie są zdolni do normalnego życia. Ta powieść poruszy w Waszych sercach najczulsze struny i długo nie pozwoli Wam o sobie zapomnieć. Nina i Filip to bohaterowie z miejsca bliscy sercu Czytelnika. Inteligentni, dowcipni, młodzi ludzie, z którymi tak łatwo byłoby się zaprzyjaźnić. Kto więc mógłby podejrzewać, z jak ogromnym cierpieniem przychodzi im mierzyć się na co dzień? Ta powieść uświadamia nam wiele na temat depresji. Mówi też o nadziei, która gdzieś tam zawsze istnieje, ale niekiedy bardzo trudno dostrzec jej blask wśród cieni.

BM Design
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-948-5021-0

Liczba stron: 344

Format: 13.0x19.5cm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...