Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Fantastyczna encyklopedia małych stworów

Alicia Casanova

Fantastyczna encyklopedia małych stworów

7.6

(22 ocen) wspólnie z

36,00

 

Są wszędzie. Możesz je usłyszeć, możesz poczuć ich obecność, ale pewnie ich nie zobaczysz.

Maleńkie istoty żyją w każdym, przeciętnym domu. Chowają się pod dywanem, w szafie, nawet w pralce. Krasnoludy, elfy, wróżki i inne zaskakujące istoty żyją razem z nami! Badaczka magicznej zoologii i botaniki, Katarzyna Bach, zdradza wszystkie sekrety tych niesamowitych maleńkich istot w bardzo błyskotliwej i zabawnej książce.
Opisane stworzenia to: Łazienkowe wróżki, duszek z supermarketu, wróżka biblioteczna, wróżka pościelowa, znana również pod pseudonimem "Wypoczęta" - ta wróżka śpi spokojnie w naszych łóżkach i prowadzi bardzo wygodne, przyjemne życie: zawsze w pozycji leżącej, z kocem lub drzemiąc po obiedzie. Jej dieta pozostawia wiele do życzenia. Zjada wszystko, co znajdzie w prześcieradłach i kocach: brudne skarpetki, porzuconą bieliznę... Ta wróżka bawi się ukrywając skarpetki, które jej nie smakują, w najgłębszych zakamarkach łóżka.
Inne to: lustrzana czarodziejka, wróżki parku i ogrodu, duszek szkolny, elektryczny mikrogremlin, wróżka kominkowa, mały troll futbolowy, stary troll klatek schodowych, wróżka domowych malowideł, szara deszczowa wróżka, biała wróżka śnieżna, elf choinki, skrzat cmentarny, plażowa wróżka, goblin tuneli metra, wróżka pralki, chochlik żyrandola, duszek spiżarniowy.
Poznaj je wszystkie, uzupełnij o te, których my nie opisaliśmy, a Ty je masz w domu.
Dzięki tej książce nigdy nie będziesz już zastanawiał się, dlaczego twoja żarówka w nocnej lampce nagle przygasa…

Prószyński Media
Oprawa: Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-11-02

ISBN: 978-83-812-3370-5

Tytuł oryginalny: Enciclopedia Dels Essers Diminuts

Liczba stron: 64

Format: 225x320mm

Cena detaliczna: 36,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...