Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Felek i Tola Gdzie jest lód?

Sylvia Vanden Heede

Felek i Tola Gdzie jest lód?

23,21

 

Kiedy dzika świnia zakocha się w pingwince, to nie ma żartów. Zwłaszcza gdy zechce podbić jej serce z pomocą… prawdziwego zbira! Siódmy tom kultowego cyklu o przygodach łakomego lisa i rezolutnej zajączki. Lis Felek i zajączka Tola odkrywają dziwne ślady na śniegu. Czyżby szła tamtędy jakaś kaczka? Nic podobnego! Okazuje się, że w domku na płocie zamieszkała Pinga Winga – pingwinka z dalekiego południa. Dzik Dzidek zakochuje się w Pindze od pierwszego wejrzenia i wymyśla niecny plan, by zdobyć jej miłość. Tylko czy to na pewno dobry pomysł, żeby w takich sprawach korzystać z pomocy Kundla, zbira do wynajęcia? Cykl Felek i Tola powstał z myślą o dzieciach uczących się czytać. Dzięki prostemu językowi i podziałowi na krótkie rozdziały doskonale nadaje się na pierwszą samodzielną lekturę lub do wspólnego rodzinnego czytania. Jego wielkim atutem są zabawne ilustracje holenderskiego mistrza grafiki książkowej Thé Tjong-Khinga. Seria przez lata rozrosła się do kilkunastu tomów, zdobyła ogromną popularność w Belgii i Holandii i została przetłumaczona na wiele języków. Polecamy także poprzednie części: Felek i Tola, Felek i Tola. Do zobaczenia, Felek i Tola na wyspie, Felek i Tola i porywacze, Felek i Tola. Co słychać? oraz Felek i Tola. Dzik jest dziki.

Dwie Siostry
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 9788381505000

Tytuł oryginalny: Vos en Haas

Liczba stron: 136

Format: 15.0x24.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Jadwiga Jędryas

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...