Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Felek i Tola i porywacze

Sylvia Vanden Heede

Felek i Tola i porywacze

23,21

 

Trzymająca w napięciu, zaskakująca i śmieszna historia kryminalna dla najmłodszych: lis Felek i zajączka Tola na tropie porywaczy. Felka i Tolę odwiedzają niespodziewani goście: kuzyn Felka i jego kompan. Niestety, nie mają dobrych zamiarów – planują kradzież. A gdy ich plan bierze w łeb, porywają Jo! Przecież Ko twierdzi, że Jo jest skarbem i ma złote serce. Wcale się nie spodziewają, że niesforny malec sprawi im niemały kłopot… „Felek i Tola i porywacze” to czwarta część przygód sympatycznej pary przyjaciół – lisa łakomczucha i rezolutnej zajączki, znanych z tomów: Felek i Tola, Do zobaczenia, Felku i Tolu, Felek i Tola na wyspie. Cykl powstał z myślą o dzieciach uczących się czytać. Dzięki prostemu językowi i podziałowi na krótkie rozdziały doskonale nadaje się na pierwszą samodzielną lekturę lub do wspólnego rodzinnego czytania. Jego wielkim atutem są zabawne ilustracje holenderskiego mistrza grafiki książkowej Thé Tjong-Khinga. Seria przez lata rozrosła się do kilkunastu tomów, zdobyła ogromną popularność w Belgii i Holandii i została przetłumaczona na wiele języków. Uznaje się ją za wzorcowy cykl książek dla początkujących czytelników.

Dwie Siostry
Oprawa twarda

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-815-0268-9

Tytuł oryginalny: Voos en Haas en de dief vam lek

Liczba stron: 124

Format: 15.0x24.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...