Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Feniks Tom 1 Znajdę cię

Emilia Chabior

Feniks Tom 1 Znajdę cię

28,92

 

Dylogia Feniks to dwutomowa powieść, składająca się z:
- Feniks - Znajdę cię. Tom I
- Feniks – Przebudzenie. Tom II


„Feniks” to powieść psychologiczno-obyczajowa z elementami erotyki, poruszająca temat kontrowersyjnej społecznie miłości. Z jednej strony snuje historię powrotu do normalnego życia po stracie ukochanych osób i jest rysunkiem podnoszenia się z depresji, ataków paniki i studium różnych stanów psychicznych osoby, która nie jest pewna, czy chce żyć. Główna bohaterka, malarka, podczas tej walki poznaje Marisa, gwiazdę polskiej sceny muzycznej. On, jego młodość, pasja i dzikość porywają ją w podróż, której się nie spodziewała - w drogę pełną uczuć, poznawania siebie i walki o swoje zdrowie psychiczne. Z drugiej strony „Feniks” to historia Marisa, celebryty i wokalisty, usytuowanego teoretycznie na szczycie fali sławy. Jego hedonistyczny tryb życia jest sposobem na unikanie introspekcji swej introwertycznej natury i trudnej przeszłości. Co wydaje się złotem, z czasem okazuje się jedynie domkiem z kart, który przy pierwszym podmuchu wiatru rozpada się na kawałki. W ruchu wahadłowym wydarzeń i przeżyć, bohaterowie migają, odbijając się jak w zwierciadłach, aby stworzyć siebie na nowo.
 
Zakończenie tomu I typu cliffhanger.

Niniejsza seria zawiera sceny seksualne, traumatyczne przeżycia psychiczne, porusza problemy z nałogami, pokazuje kliniczne stany psychiatryczne, przemoc, próby samobójcze i depresję. Gama języka zastosowanego w utworze jest szeroka, mając zarówno charakter literacki, jak i przepełniony wulgaryzmami w zależności od uwarunkowań, w których poruszają się bohaterowie. Opisy stanów psychicznych mogą wywołać niepokój, depresję i panikę u osób wrażliwych, bądź tych, które w przeszłości borykały się z problemami natury psychicznej, choć czytający wskazywali, że dla nich utwór ma także działanie terapeutyczne. Osoby wrażliwe jednak, powinny rozważyć rezygnację z tej pozycji.
Książka zawiera informacje na temat zdrowia, które nie powinny zastępować porady lekarza ani też być traktowane jako konsultacja medyczna. Autorka/wydawca nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek negatywne skutki dla zdrowia, mogące wystąpić w wyniku stosowania zaprezentowanych w książce metod oraz zachowania bohaterów.
Autorka podkreśla, że w jej opinii trafna diagnoza wykwalifikowanego lekarza, pomoc farmakologiczna oraz terapia, powinny być ścieżką leczenia depresji, traumy oraz uzależnień.

Feniksem
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 9788396752529

Liczba stron: 422

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...