Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Feynmana wykłady z fizyki Tom 2 część 1 elektryczność i magnetyzm elektrodynamika

Feynmana wykłady z fizyki Tom 2 część 1 elektryczność i magnetyzm elektrodynamika

8.8

(10 ocen) wspólnie z

72,12

 

"Feynmana wykłady z fizyki. Tom 2. Część 1. Elektryczność i magnetyzm. Elektrodynamika" to kolejna część słynnego podręcznika profesora Feynmana. Idealna pozycja dla umysłów i fanów fizyki.

Każdy tom wykładów skupia się na konkretnej działce z dziedziny fizyki. Tom 2 przedstawia i wyjaśnia główne aspekty z zakresu elektryczności, magnetyzmu i elektrodynamiki. Ostateczna forma genialnego podręcznika powstała przy współpracy z Robertem B. Leightonem i Matthew Sandsem. Początkowo przewodnik był lekturą studentów Kalifornijskiego Instytutu Technologicznego.

Feynman w swoich podręcznikach prowadzi czytelnika przez zagadnienia praw fizyki i przyrody, które mają niebywały wpływ na nasze otoczenie. Autor pokazuje niezwykłe przełożenie prawidłowości fizycznych na rzeczywistość, pokazując w ten sposób, że fizyka i jej prawa to opis tego wszystkiego, co nas otacza, i z czym, często nieświadomie, spotykamy się na co dzień.

Książka jest doskonałym przewodnikiem po fizyce nie tylko dla studentów tego kierunku, ale także dziedzin pokrewnych. Pozycja jest również przydatna nauczycielom czy pracownikom naukowym.

Richard P. Feynman - profesor fizyki w Kalifornijskim Instytucie Technologicznym w latach 1951-1988. Za swoje osiągnięcia w dziedzinie elektrodynamiki kwantowej otrzymał Nagrodę Nobla w 1965 roku. Jest uznawany za jednego z ważniejszych fizyków XX wieku. Na swoim koncie, poza pozycjami związanymi z fizyką, ma także takie publikacje jak: "Pan raczy żartować, panie Feynman!" czy "A co Ciebie obchodzi, co myślą inni? Przypadki ciekawego człowieka".

Robert B. Leighton - fizyk i astronom, wykładowca i autor podręczników.

Matthew Sands - profesor Kalifornijskiego Instytutu Technologicznego. Czynny zwolennik programu reform studiów na tej uczelni.

PWN
Oprawa miękka

Wydanie: 7

ISBN: 978-83-01-17784-3

Liczba stron: 378

Cena detaliczna: 89,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...