Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Fiedler Głód świata

Piotr Bojarski

Fiedler Głód świata

6.9

(124 ocen) wspólnie z

49,90

 

Pamiętamy Arkadego Fiedlera jako pisarza i podróżnika, który sprzedał na całym świecie ponad 10 milionów swoich książek i który jak żaden inny autor potrafił opisać Polakom uroki Amazonii, Kanady i Madagaskaru.

Jednak był nie tylko przedwojennym celebrytą i bohaterem plotek, był też postacią skomplikowaną, niejednoznaczną i kontrowersyjną.

Jaki naprawdę był Arkady Fiedler, jeden z najsłynniejszych polskich globtroterów XX wieku?
Co takiego miał w sobie, że, ojcowie chcieli mu oddawać na noc swoje córki?
Jak z pisarza niemal wyklętego i aresztowanego przez komunistów Fiedler stał się przyjacielem władzy?

Piotr Bojarski kreśli pierwszy tak szeroki portret Fiedlera i czasów, w których żył. Sięga po nieznane materiały archiwalne, bada prywatne archiwa pisarza i szuka ludzi, którzy go jeszcze pamiętają.

Poznańskie
Zintegrowana

ISBN: 978-83-664-3134-8

Liczba stron: 432

Poznańskie

Cena detaliczna: 49,90 zł

Wywiad z autorem

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Paweł Ćwiek

Warto przeczytać

Świetnie napisany reportaż. Lekki i przyjemny. Napisany prostym czasami zabawnym językiem. Niesamowicie przedstawiona sylwetka polskiego prozaika, o którym w dalszym ciągu nie wiemy za wiele, a z całą pewnością jest to ciekawa postać. Z całego serca polecam, bardzo rzetelna biografia. 

Tomek Chrzanowski

Niezwykle osoba

Wybitnie dobry reportaż.  Książka jest nie tylko przybliżeniem postaci Fiedlera, ale również jest to hołd oddany przez autora dla tak wyjątkowej i barwnej postaci.Bojarski trafia nie tylko do pasjonatów Fiedlera,ale także do osób, które w swoim życiu niesłusznie kojarzyły go tylko ze szkolnej lektury. Gorąco polecam, kawał dobrego reportażu. Gratuluję.

Irena Domańska

Świetny reportaż

Piotr Bojarski w bardzo ciekawy sposób opisuje nam postać Fiedlera, nie koloryzuje, z dokładnością przedstawia jego wszystkie zalety jak i wady. Przyznam się, że Fiedlera kojarzyłam tyko po Dywizjonie 303, nie wiedziałam, że był on tak ciekawą i pełną pasji osobą. Z całą pewnością będę musiała nadrobić jego twórczość.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...