Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Figle i psoty Kaktusa i Skloty

Agnieszka Gadzińska

Figle i psoty Kaktusa i Skloty

7.5

(15 ocen) wspólnie z

21,90

 

To druga część przygód Skloty i jej przyjaciół. Rezolutna, 6-letnia dziewczynka ma dobre serce, głowę pełną pomysłów i energię, o jakiej dorośli mogą tylko pomarzyć. Tym razem postanawia własnoręcznie zrobić dla swojej młodszej siostry perukę, urządza huczne obchody Dnia Matki-Ziemi i przygotowuje się na koniec świata. Nieodłącznym towarzyszem jej arcyzabawnych przygód jest kot Kaktus, który, oprócz zdolności mówienia, posiada łysy ogon i mocno wybujałe ego. Dużym walorem książki są zawarte w opowiadaniach gagi sytuacyjne i pełne komizmu gry językowe. Z ośmiu opowiadań mali czytelnicy dowiedzą się m.in. czym jest kryzys wieku średniego, na czym polega koniec świata i do czego (nie) służy błotna maseczka. Dorośli zaś przekonają się, że dzieciom należy wszystko bardzo dokładnie tłumaczyć, bo wnioski, które wyciągają, często wiodą wprost do katastrofy... Humorystyczny walor opowiadań doskonale podkreślają pełne szczegółów, kolorowe ilustracje Artura Nowickiego.

Skrzat
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-791-5044-1

Liczba stron: 72

Format: 200x270mm

Cena detaliczna: 21,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...