Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Filozofia polityczna

Marcin Król

Filozofia polityczna

6.3

(6 ocen) wspólnie z

27,30

 

W swojej najnowszej książce profesor Marcin Król, przedstawia historię najważniejszych pojęć filozofii politycznej. W kolejnych rozdziałach kreśli zarys historii idei wolności, tłumaczy, czym jest polityczność, odpowiada na pytanie, dlaczego polityka nie może obejść się bez koncepcji natury ludzkiej. Król stara się także wyznaczyć cele i zadania, jakie stoją przed współczesną filozofią polityczną, która ponad wszystko ma pomóc ludziom przygotować się na zmianę świata. Napisana potoczystym, pełnym życia językiem, Filozofia polityczna Marcina Króla, to pozycja obowiązkowa dla każdego myślącego człowieka.  Marcin Król (ur. 1944), historyk idei, filozof, profesor i dziekan Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta i tłumacz. Założyciel i wieloletni redaktor naczelny pism „Res Publica” i „Res Publica Nowa”. Zajmuje się filozofią polityczną, historią myśli politycznej oraz szeroko rozumianą historią idei. Wydał m.in. Konserwatyści a niepodległość (1985), Liberalizm strachu czy liberalizm odwagi (1996), Romantyzm - piekło czy niebo Polaków (1998), Patriotyzm przyszłości (2004), Bezradność liberałów (2005). Seria „Kompendia filozoficzne”, efekt współpracy wydawnictwa Znak z najwybitniejszymi polskimi filozofami, to pierwszy w Polsce zbiór krytycznych przewodników po najważniejszych dyscyplinach akademickiej filozofii. „Kompendia...” są przekrojowymi opracowaniami naukowymi, ale napisanymi w sposób przystępny, z elementami dydaktycznymi. Ich zadaniem jest służyć zarówno zawodowym filozofom, jak studentom, dla których stać się mogą podstawową pomocą naukową i dydaktyczną.

Znak
Oprawa twarda z obwolutą

Data pierwszego wydania:
2008-10-02

ISBN: 978-83-240-1028-8

Opracowanie graficzne
Olgierd Chmielewski

Liczba stron: 292

Znak

Format: B5 165x235

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...