Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Finalistka

Magdalena Majcher

Finalistka

7.1

(380 ocen) wspólnie z

27,46

 

Lata dziewięćdziesiąte. Na wrocławskim osiedlu dochodzi do ataku nożownika. Ranni zostają mężczyzna oraz kobieta, która stanęła w jego obronie. Kobieta ginie wskutek poniesionych obrażeń. Zmarłą jest Miss Polski, która zrobiła międzynarodową karierę. Z prowadzonego przez prokuraturę śledztwa i opowieści zabójcy powoli wyłania się historia trwającego latami i z pozoru platonicznego zauroczenia, które przybrało postać niebezpiecznej obsesji i doprowadziło do tragicznej śmierci. To powieść inspirowana prawdziwymi zdarzeniami z czasów, kiedy pojęcie „stalking”” nie funkcjonowało jeszcze w polskim kodeksie karnym. To także kolejna po Mocnej więzi i Małych zbrodniach opowieść Magdaleny Majcher o przemocy wobec kobiet, a także o tym, że prawdziwe niebezpieczeństwo może przybrać niewinną postać. I wreszcie opowieść o urodzie, która zwykle jest darem, ale może stać się również największym przekleństwem.
Magdalena Majcher (ur. 1990), autorka poczytnych powieści z rozbudowanym tłem społecznym. Zaczęła pisać po urodzeniu drugiego dziecka, udowadniając sobie i innym, że macierzyństwo nie przeszkadza w samorealizacji i spełnianiu marzeń. Debiutowała w 2016 roku. Dotychczas wydała ponad dwadzieścia książek, między innymi opartą na prawdziwej historii Mocną więź (W.A.B. 2021), Obcą kobietę (W.A.B. 2021) o sile miłości matki, popularny cykl Wszystkie pory uczuć oraz wielopokoleniową Sagę nadmorską (Wydawnictwo Pascal), a także Małe zbrodnie (W.A.B. 2022), powieść z gatunku true crime.

W.A.B.
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-831-8200-1

Liczba stron: 352

Format: 135x210mm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...