Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Finanse z arkuszem kalkulacyjnym

Błażej Podgórski, Cegłowski Bartłomiej

Finanse z arkuszem kalkulacyjnym

47,81

 

Książka stanowi całościowy wykład na temat finansów w związku z planowaniem i oceną opłacalności wraz z praktycznymi przykładami zastosowania arkusza kalkulacyjnego. Omówiono w niej takie zagadnienia, jak:
wprowadzenie do finansów i pracy z arkuszem kalkulacyjnym oraz pojęcie progu rentowności,
zmiana wartości pieniądza w czasie i korzystanie z funkcji finansowych arkusza kalkulacyjnego,
planowanie finansowe, projekcje budżetów i sprawozdania finansowego,
ocena opłacalności projektów inwestycyjnych,
źródła finansowania działalności gospodarczej, takiej jak kredyt, leasing i factoring.

Atutem publikacji jest kompleksowe wyjaśnienie prezentowanych zagadnień – połączenie nauki posługiwania się arkuszem kalkulacyjnym i finansów.

Sposób prezentacji materiału jest przejrzysty i komunikatywny, co sprawia, że precyzyjnie instruuje czytelnika o sposobach rozwiązywania poszczególnych zadań prezentowanych w książce. Podręcznik jest adresowany do osób, które posiadają już podstawowe umiejętności posługiwania się arkuszem kalkulacyjnym.
Z recenzji prof. Politechniki Wrocławskiej dr hab. Tadeusza Dudycza

Książka jest przeznaczona dla studentów kierunków ekonomicznych, słuchaczy szkoleń dotyczących finansów oraz dla osób zainteresowanych finansami i zastosowaniem arkusza kalkulacyjnego w praktyce, wszystkich, którzy chcieliby np. zaplanować i oceniać inwestycje, dokonać wyboru odpowiedniego źródła finansowania czy lepiej rozumieć wybrane zagadnienia z zakresu finansów osobistych (np. tworzenie planów oszczędnościowych, ustalanie rzeczywistego kosztu kredytu).

Wydawnictwo Naukowe PWN
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-011-6758-5

Liczba stron: 232

Format: 16.5x24.0cm

Cena detaliczna: 54,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...