Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Fins de siecle Falangi Czarnego Porządku, Polowanie

null

Fins de siecle Falangi Czarnego Porządku, Polowanie

74,98

 

„Falangi Czarnego Porządku” i „Polowanie” – dwa znakomite dzieła komiksowe Enkiego Bilala i Pierre’a Christina w jednotomowym, nowym wydaniu w powiększonym formacie pod wspólnym tytułem „Fins de siecle”. Artystyczne świadectwo wydarzeń zamykających XX wiek.
„Falangi Czarnego Porządku” to gorzka, krwawa epopeja, stworzona w okresie, gdy w Europie zachodniej rozwijał się skrajnie lewicowy terroryzm. Akcja opowieści dzieje się w 1979 roku, czterdzieści lat po zakończeniu wojny domowej w Hiszpanii. Ludność niewielkiej wioski w Aragonii, znanej z długotrwałego oporu przed siłami faszystowskimi, zostaje doszczętnie wymordowana. Do rzezi przyznają się Falangi Czarnego Porządku – grupa weteranów frankistowskich, która postanowiła po latach dokończyć krucjatę przeciw komunistom. Wiadomość ta elektryzuje dawnych bojowników republikańskich Brygad Międzynarodowych, którzy planują zemścić się na odwiecznych przeciwnikach. Tak rozpoczyna się niezwykła wojna starców...
„Polowanie” w metaforyczny sposób oddaje atmosferę ostatnich lat Związku Radzieckiego, ojczyzny realnego socjalizmu, naznaczoną śmiercią kolejnych członków politbiura. Pod pretekstem polowania na zwierzynę do położonej w Bieszczadach górskiej rezydencji przyjeżdża kilku prominentnych działaczy partyjnych z krajów komunistycznych. W rzeczywistości planują jednak polityczne zabójstwo. Nie chcą dopuścić do zmiany układu sił w Europie. W albumie „Fins de siecle” Enki Bilal i Pierre Christin, stosując nowatorskie środki artystyczne, odmalowali polityczny obraz Europy, który po latach nie przestaje zaskakiwać wyjątkową przenikliwością.

Egmont
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-281-6038-5

Tytuł oryginalny: Fins de siecle

Liczba stron: 200

Format: 23.4x31.2cm

Cena detaliczna: 99,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...