Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Fizyka 3 Podręcznik Szkoła branżowa I stopnia

Grzegorz Kornaś

Fizyka 3 Podręcznik Szkoła branżowa I stopnia

53,70

 

Podręcznik Fizyka 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 szkoły branżowej I stopnia, którzy ukończyli ośmioletnią szkołę podstawową. Ostatni tom serii wyposaża ucznia w wiedzę o falach oraz o fizyce atomowej i jądrowej.

Autor, tak jak we wcześniejszych tomach, przybliża uczniowi świat fizyki poprzez ilustrowanie zjawisk, praw i zasad przykładami bliskimi, spotykanymi w codziennym życiu.

Oprócz przystępnego języka publikacji uczeń znajdzie wyróżnienia w postaci wytłuszczeń najważniejszych treści oraz definicje do zapamiętania w ramkach. Tematy wymagające obliczeń zostały zilustrowane rozwiązaniem przykładów, których prześledzenie pomoże zrozumieć omawiane treści. W blokach „Chcesz wiedzieć więcej” znajdują się ciekawe informacje dla uczniów interesujących się danym tematem. Pytania i zadania na końcu tematów mogą służyć jako materiał do pracy w domu oraz do powtórzeń przed kartkówką lub sprawdzianem. Natomiast doświadczenia pozwalają zrozumieć świat fizyki poprzez działanie i mogą stanowić materiał do pracy zespołowej.

Sprawne poruszanie się po publikacji ułatwia zamieszczony na końcu książki indeks rzeczowy. Tak jak w poprzednich tomach i w tym znalazły się tematy fakultatywne – dzięki realizacji tych tematów można rozbudzić i pogłębić wiedzę. Dotyczą one m.in. zastosowania fizyki w medycynie czy sławnych wynalazków i ich twórców.

Operon
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-819-7130-0

Liczba stron: 232

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 64,60 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...