Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Flea Acid for the Children Wspomnienia legendarnego basisty

Michael Balzary

Flea Acid for the Children Wspomnienia legendarnego basisty

7.1

(241 ocen) wspólnie z

22,50

 

Kultowy basista i współzałożyciel Red Hot Chili Peppers opowiada historię swojego życia !

W Acid for the Children Flea przenosi nas w osobistą podróż po miejscach swojej młodości. Pełna angedot historia o doświadczeniach, które wpłyneły na artyste i jego życie, który zaprasza czytelników do Miasta Aniołów lat 70. i 80., gdzie brud współgra z przepychem, a zabawa jest chaotyczna i niebezpieczna.

Młody Flea wychowuje się w toksycznej rodzinie od której chce się odciąć, akceptację znajduje wśród artystów i ćpunów, którzy tak jak on żyją na krawędzi. Artysta dużo imprezuje i kradnie, ale to muzyka daje ujście jego emocjom. Wraz z przyjaciółmi, współtowarzyszami szalonych eskapad, wpada na pomysł założenia zespołu, wtedy właśnie powstaje Red Hot Chili Peppers.

Acid for the Children to proza zabawna i nieprzewidywalna tak jak sam autor, jeden z najbardziej cenionych muzyków naszych czasów. W książce znajdziemy wiele osobistych wspomnień oraz list miłosny zadedykowany jego największej miłości - muzyce

„Moja potrzeba, by mieszać, burzyć i wzniecać ogień, sprzyjała kreatywności. Pieprzyłem system. Chciałem szaleć w tej zwariowanej przestrzeni, w której wszystko było możliwe, być niczym Arthur Rimbaud, gdy nasrał na stół w restauracji”.

Sine Qua Non
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-812-9360-0

Tytuł oryginalny: Acid for the Children

Liczba stron: 398

Sine Qua Non

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Wywiad z autorem

Profil autora w serwisie Facebook

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Witek J.

RHCP

Obowiązowiązkowa lektura dla każdego z fanów zespołu. O doświadczeniach jakie przeżył basista zanim osiągnął wielki sukces, który sam sobie wypracował. Szczerze muszę powiedzieć, że jest to jedna z lepszych biografii jakie miałem okazję czytać. Wciągająca prawdziwa historia, z której każdy z nas może wyciągnąć wiele.
Kamil W.

polecam

Historia basisty poruszyła mnie, choć jego życie było ciężkie, artysta odbił się dna i osiągnął niesamowity sukces. Może być przykładem dla ludzi, którzy stracili już wiarę. Wspaniale napisana bo bez kłamstwa i zbędnych upiększaczy.
Katarzyna Skotnicka

świetna !

Przeczytałam w jeden dzień, napisane bardzo przyjemnie i lekko. Świetnie opisane życie jednego z najlepszych basistów w historii. Nie miałam większych oczekiwań co do tej książki, zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona !

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...