Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Folwark Konstancji Tom 2 Niebieska sukienka

Grażyna Jeromin Gałuszka

Folwark Konstancji Tom 2 Niebieska sukienka

7.4

(351 ocen) wspólnie z

29,99

 

„NIEBIESKA SUKIENKA” TO DRUGI TOM PORYWAJĄCEJ LITERACKIEJ SAGI!

To dwustuletnia historia, przeplatająca w sobie wielkie i małe dramaty, smutki i radości, miłość i niewierność. Emocje i wydarzenia przeplatają się z sobą w zawrotnym tempie, czyniąc z opowieści pełną niespodzianek podróż do dawno minionego świata.

Rok 1920, pierwsze lata po odzyskaniu niepodległości, moment na odbudowę kraju po wojnie i scalenie w jedna całość trzech osobno funkcjonujących pod zaborami obszarów. Straty dosięgły nawet Folwark w Osadzie, pomimo tego, że znalazł się poza bezpośrednimi działaniami wojennymi. Teraz kolejne pokolenia Maryni Popiel i Andrzeja Konarskiego muszą poradzić sobie ze stratami i uszczerbkami Folwarku.

Florentyna, druga właścicielka Folwarku nadal żyje i czeka na powrót Kacpra Janczara z dalekiej Syberii. Owoc ich miłości – Klara doczekała się trzech córek: Emilii, Klementyny i Meli. Przed każdą z nich świat stoi otworem, wystarczy dokonać odpowiednich wyborów. Jednak w mniemaniu ich matki, dokonują takich, z którymi zdrowy rozsądek ma niewiele wspólnego, co uruchamia ciąg dramatycznych zdarzeń.

Prószyński Media
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-816-9090-4

Liczba stron: 468

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 29,99 zł

Autorka opowiada o swojej książce

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...