Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Fotografia portretowa bez tajemnic Jak robić świetne portrety każdym aparatem

Bryan Peterson

Fotografia portretowa bez tajemnic Jak robić świetne portrety każdym aparatem

7.0

(3 oceny) wspólnie z

31,86

 

Tworzenie udanych portretów wymaga łączenia twórczych i technicznych umiejętności, a także zdolności przewidywania oraz wybierania decydującego momentu. Zdjęcie zapłakanej sześciolatki z topniejącymi lodami na bucie czy fotografia starszych ludzi siedzących na werandzie i uśmiechających się do siebie poruszą większość z nas. Nowe wydanie książki Fotografia portretowa bez tajemnic będzie doskonałą pomocą w rozwijaniu fotograficznego warsztatu. To świetne źródło inspiracji i pomysłów rozbudzających fotograficzną wyobraźnię, jak również wskazówek technicznych ułatwiających opanowanie najistotniejszych umiejętności. Jeśli chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę na temat światła, ustawień aparatu, doboru obiektywu, korzystania z możliwości, jakie daje otoczenie, oraz skutecznej współpracy z fotografowaną osobą, książka Bryana Petersona nie tylko ci pomoże, ale dodatkowo tchnie wiarę we własne możliwości i napełni entuzjazmem.
W zaktualizowanym wydaniu znajdziesz nowe fotografie oraz barwne opowieści o kulisach ich wykonania. Poza standardowymi tematami poruszonymi ze swadą i poczuciem humoru – to cechy, do których Peterson zdążył nas już przyzwyczaić – otrzymasz również praktyczne porady dotyczące wykonywania zdjęć komórką (w tym sugestie, jak tworzyć ciekawe selfie), fotografowania w nowych miejscach i roli, jaką w fotografii portretowej odgrywa obróbka zdjęć.
W Fotografii portretowej bez tajemnic wykraczam daleko poza proste portrety: omawiam fotografię uliczną, zdjęcia pozowane i z ukrycia, przedstawiam porady dotyczące robienia selfie, wykorzystania sztucznego światła i obszerną sekcję poświęconą sztuce kompozycji oraz znaczeniu elementów kompozycji w ogólnym odbiorze zdjęcia. Jestem przekonany, że fotografowanie ludzi stanowi największe wyzwanie i jednocześnie najbardziej satysfakcjonującą dziedzinę sztuki fotograficznej. Żaden inny temat nie jest tak rozległy i różnorodny. Ludzie wszak to i niemowlę, i pradziadek; gładkoskóry młodzieniec i pomarszczony staruszek, ciemnooki brunet lub niebieskooka blondynka, niski i wysoki, gruby lub chudy, kędzierzawy i łysy, ubrany lub nagi, kobieta i mężczyzna – gdy łączymy te cechy fizyczne z pozornie nieograniczonym wyborem otoczenia, możliwości są naprawdę ogromne. A ponieważ to ludzie są tematem zdjęć, najistotniejsze jest przyswojenie sobie być może najważniejszej reguły rządzącej ludzkim życiem: pierwsze wrażenie można wywrzeć tylko raz. Bryan Peterson

Galaktyka
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-757-9793-0

Tytuł oryginalny: Understanding Portrait Photography. How to Shoot Great Pictures of People Anywhere

Liczba stron: 192

Format: 21.0x28.0cm

Cena detaliczna: 59,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...