Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Fraktalna geometria piękna

Tamara Michałowska

Fraktalna geometria piękna

14,99

 

Ta pasjonująca książka zawiera 47 mandali narysowanych czarnymi konturami na grubym białym papierze do kolorowania i zainspirowanych najsłynniejszymi fraktalami w historii matematyki. Fraktale – wyjątkowe figury geometryczne – odznaczają się zdumiewającymi właściwościami terapeutycznymi. Ich kolorowanie odrywa od natłoku myśli i pozwala wyrazić nieskrępowaną wyobraźnię i twórczą energię.
Jednak w książce tej chodzi nie tylko o wyrażenie siebie poprzez kolorowanie fraktali, ale również o odkrywanie figur geometrycznych, które pełnią w matematyce określoną funkcję
i posiadają nieoczekiwane własności. Celem tej książki jest ukazanie miłośnikom mandali nieznanego świata fraktali, opisanych po raz pierwszy w 1972 roku przez francuskiego matematyka Benoît Mandelbrota.
Duży format i wysokiej jakości papier zachęcają do użycia zróżnicowanych technik kolorowania: kredek, flamastrów (bez obawy, że będą przebijać), pasteli, akwareli, tuszu lub farb akrylowych.
To książka dla wszystkich osób, które lubią rysować i kolorować – zarówno początkujących, jak i zaawansowanych. Będzie doskonałym prezentem dla tych, którzy chcą się zrelaksować
i poznać zdumiewający świat fraktali.

Siedmioróg
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-661-1664-1

Liczba stron: 48

Format: 205x285mm

Cena detaliczna: 14,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...