Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Franek Frania i Felix Pojazdy Vehicles

Lipińska Dorota, Ufel Monika

Franek Frania i Felix Pojazdy Vehicles

18,44

 

Jak to jest jechać wozem strażackim? Albo płynąć łodzią podwodną?

Franek, Frania & Felix to seria kartonówek dla najmłodszych skonstruowana w taki sposób, by otwierała na kontakt z językiem obcym oraz – a może przede wszystkim – dawała przyjemność z obcowania z książką. Można ją czytać po polsku lub po angielsku, a także puścić wodze fantazji i tworzyć własne historie o sympatycznych bohaterach.

W tej części serii ćwiczymy wyrażenia związane z poruszaniem się różnymi środkami lokomocji oraz pytaniami o wrażenia z podróży „Jak to jest…?”. Wprowadzone są nazwy pojazdów oraz czynności takie jak: kierowanie, jechanie, pływanie, latanie oraz przysłówki określające wrażenia z podróży. Dzieci widzą Franka, Franię i Felixa w różnych pojazdach – takich na co dzień oraz tych fascynujących (zwłaszcza chłopców) jak koparka, w której jest głośno, łódź podwodna, która jest głęboko czy statek, na którym buja. Czy Felixowi podoba się na statku? O tym można się przekonać, zaglądając do książki.

Do książki przygotowane jest nagranie wykonane przez profesjonalnych lektorów, dostępne za pomocą kodu QR.

Franek jedzie pociągiem.
Frank is driving a train.
Jak to jest jechać pociągiem? Szybko!
What is like to travel by train? Fast!

Frania jedzie śmieciarką.
Franny is driving a bin lorry.
Jak to jest być w śmieciarce? Troszkę śmierdzi!
What is like to be in a bin lorry? It’s a bit stinky!

Zabawne, pełne sytuacyjnego humoru ilustracje, zagadki i łatwe do zapamiętania zwroty zaproponowane w książkach sprawiają, że spędzanie czasu z książką jest czystą przyjemnością a dodatkowo pobudza wyobraźnię.

Książki przeznaczone są dla szerokiej grupy docelowej (1-6), dzięki temu żyją długo, a dziecko może z ukochaną książką pozostać na dłużej.

Widnokrąg
Oprawa: Kartonowa

ISBN: 978-83-962-0383-0

Liczba stron: 24

Cena detaliczna: 32,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...