Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach

Gary Susman, Jeannine Dillon, Bryan Cairns

Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach

7.0

(163 ocen) wspólnie z

34,99

 

"Przyjaciele" to serial o sześciorgu młodych nowojorczykach, którzy wspólnie mieszkają, zakochują się w sobie i ze sobą zrywają, a przy tym raz po raz pakują się w przeróżne zabawne sytuacje. Stał się inspiracją dla dziesiątków innych seriali o grupach znajomych, które zdobywały serca widzów na długo po tym, jak Przyjaciele zeszli ze sceny. Żadna z tych produkcji nie doścignęła jednak pierwowzoru, który wykreował nowe trendy i wprowadził do języka kultowe dziś powiedzonka. Serial Przyjaciele stał się potężnym zjawiskiem kulturowym, a grający w nim aktorzy cieszą się dziś światową sławą.

"Friends. Przyjaciele na zawsze" zabiera fanów na plan filmowy. Na tle kadrów z poszczególnych odcinków cytuje fragmenty wywiadów z twórcami, scenarzystami i aktorami. To bogato ilustrowany przewodnik, który bawi do łez, przypominając najzabawniejsze sceny i najbardziej chwytliwe serialowe odzywki. Nikogo chyba nie dziwi, że czytelnicy „TV Guide” okrzyknęli aktorów grających w Przyjaciołach najlepszą obsadą komediową wszech czasów ani że najróżniejsze magazyny – w tym „Vanity Fair” – zaliczały tę produkcję do najlepszych sitcomów w historii.

Minęło już 25 lat, odkąd serial "Przyjaciele" po raz pierwszy pojawił się na ekranach, a mimo to jego niesłychana popularność i rzesza wiernych fanów w ogóle nie maleje. Przyjaciele na zawsze zmienili popkulturę i z całą pewnością jeszcze przez lata będą nas zachwycać i fascynować.

SQN
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

Liczba stron: 256

SQN

Format: 185x230mm

Cena detaliczna: 69,99 zł

Tłumaczenie: Magda Witkowska

Rok wydania: 2020

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...