Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Fryderyk Chopin geniusz muzyczny + CD

Bogusław Kaczyński

Fryderyk Chopin geniusz muzyczny + CD

8.8

(6 ocen) wspólnie z

89,91

 

Kim był Fryderyk Chopin, wie niemal każdy. Wielki kompozytor, światowej sławy wirtuoz fortepianu, muzyczny geniusz romantyzmu. Tak przynajmniej zapisał się w światowej kulturze. Jednak mało kto wie, jaki naprawdę był Chopin. Co lubił, z kim się przyjaźnił, gdzie bywał... Czym się interesował, kogo cenił, co było dla niego ważne w życiu... Legenda wprawdzie może uczynić człowieka sławnym, ale bywa też, że człowiek ginie pod ciężarem legendy.
Ta niezwykła książka stawia sobie za cel wydobyć spod legendy człowieka widzianego oczami zarówno jemu współczesnych, jak i ludzi naszych czasów. Autor, wybitny krytyk i teoretyk muzyki Bogusław Kaczyński, z niezwykłą pieczołowitością i ciepłem kreśli żywy obraz mistrza w otoczeniu rodziny, przyjaciół i towarzyszy emigracyjnej niedoli na tle życia polskiego i francuskiego środowiska artystycznego. Portret ten wzbogacają obszerne wyjątki z bogatej korespondencji Chopina, opinie jego bliskich oraz innych wielkich artystów XIX wieku ukazujące kompozytora z innej, bardziej prywatnej czy wręcz intymnej perspektywy. Oryginalna szata graficzna stanowi udane połączenie fotografii z epoki, autografów utworów, reprodukcji wielkich dzieł malarskich i zupełnie nowoczesnych ujęć świadczących o żywej obecności Chopina w kulturze XXI wieku. Na szczególną uwagę zasługują zamieszczone w książce faksymilia bezcennych dokumentów historycznych, takich jak akt narodzin, paszport czy osobisty kalendarzyk kompozytora.

Debit
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-7167-734-2

Liczba stron: 120

Cena detaliczna: 135,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...