Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Fundusze wspólnego inwestowania w Polsce

Jamróz Paweł, Kania Piotr, Niedźwiedzka Ewa, Ostrowska Dorota

Fundusze wspólnego inwestowania w Polsce

66,00

 

Fundusze wspólnego inwestowania należą do instytucji rynku finansowego odgrywających istotne znaczenie we współczesnej gospodarce. Dynamiczny rozwój funduszy inwestycyjnych był spowodowany rozwojem gospodarczym oraz wyższym stopniem rozwoju systemu finansowego. Popularność funduszy wspólnego inwestowania powoduje coraz większe zainteresowanie wśród inwestorów indywidualnych. Należy zwrócić uwagę, iż ostatni światowy kryzys finansowy wpłynął negatywnie na dynamikę aktywów funduszy oraz sprzedaż netto tytułów uczestnictwa.

Autorzy mają nadzieję, że zawartość niniejszego opracowania poszerzy i usystematyzuje wiedzę o rynku funduszy wspólnego inwestowania w Polsce, przedstawiając zalety i wady takich inwestycji. Może być ono również pomocne przy podejmowaniu przez Czytelnika decyzji o ulokowaniu w nich swoich oszczędności. Czytelnik z tej książki dowie się:
- jak rozwijały się poszczególne segmenty rynku finansowego w Polsce,
- jakie są zasady funkcjonowania funduszy w Polsce,
- jakie są czynniki rozwoju funduszy wspólnego inwestowania,
- jakie zmiany zaszły na rynku funduszy w Polsce w latach 2004-2013,
- jakie instytucje zarządzają funduszami wspólnego inwestowania,
- jakie ryzyko niesie inwestowanie w fundusze.

CeDeWu
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-755-6682-6

Liczba stron: 182

Format: 16.0x23.0cm

Cena detaliczna: 66,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...