Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Funia i znikajacy las

Kwiecińska Mirosława

Funia i znikajacy las

8.0

(4 oceny) wspólnie z

9,99

 

POUCZAJĄCA HISTORIA O NIEDŹWIADKU – ciekawa treść z przesłaniem angażuje do lektury

PIĘKNE, PRZYJAZNE ILUSTRACJE – świetnie oddają przeżycia i emocje bohaterów

Książka do SAMODZIELNEGO CZYTANIA – dostosowana do PERCEPCJI DZIECKA

Czy Funia znajdzie swoje nowe miejsce na Ziemi? Książka przedstawia przygody NIEDŹWIADKA FUNI, który wraz z mamą i bratem jest zmuszony opuścić znikający las i poszukać innego miejsca do życia. W czasie wędrówki trzy niedźwiedzie natrafiają na wiele trudności, które pokonują dzięki SILNEJ WOLI, ODWADZE i WZAJEMNEMU WSPARCIU.

Historię w sugestywny sposób oddają BOGATE, PEŁNE CIEPŁA ILUSTRACJE. Pozwalają one młodym czytelnikom lepiej utożsamić się z bohaterami książki i UWRAŻLIWIAJĄ NA LOS ZWIERZĄT.

Publikacja jest przeznaczona dla dzieci, które ćwiczą umiejętność SAMODZIELNEGO CZYTANIA. CIEKAWA FABUŁA w parze z WARTKĄ AKCJĄ zachęcają do lektury początkujących czytelników. Przyswojenie treści ułatwiają zastosowanie prostego, a jednocześnie BARWNEGO SŁOWNICTWA i podział tekstu na krótkie, przystępne partie.

Dzięki PYTANIOM zawartym na końcu książki rodzic lub samo dziecko może sprawdzić, czy udało się zapamiętać przebieg akcji.

Książka
zawiera historyjki z morałem
uczy szacunku do zwierząt
rozwija empatię
bawi, wzrusza, zaciekawia
zachęca do samodzielnego czytania
jest dostosowana do możliwości percepcyjnych dziecka
wzbogaca słownictwo
kształtuje poczucie estetyki

AWM Agencja Wydawnicza
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-803-6365-6

Liczba stron: 32

Format: 200x200mm

Cena detaliczna: 9,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...