Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Gabinet figur woskowych

Gustav Meyrink

Gabinet figur woskowych

8.0

(3 oceny) wspólnie z

39,90

 

"Gabinet figur woskowych" to zbiór opowiadań autorstwa Gustava Meyrnika, który został opublikowany w 1924 roku. Meyrink był austriackim pisarzem i jednym z czołowych przedstawicieli literatury grozy i weird fiction.

W "Gabinecie figur woskowych" Meyrink przenosi czytelnika w świat pełen tajemnic, przepowiedni i niesamowitych zdarzeń. Opowiadania w zbiorze łączą w sobie elementy grozy, surrealizmu i mistycyzmu, tworząc niezwykłą atmosferę.

Każde opowiadanie to odrębna historia, która eksploruje głęboko ludzką naturę, mroczne zakamarki umysłu i granice rzeczywistości. Czytelnik spotyka tu postaci o wyrazistych osobowościach, a ich losy często splatają się w zaskakujący sposób.

"Gabinet figur woskowych" to niezwykle wciągający zbiór, który zadziwia i intryguje. Meyrink w mistrzowski sposób balansuje na granicy snu i jawy, prowadząc nas przez labirynt emocji i wyobraźni. To lektura nie tylko dla miłośników literatury fantastycznej, ale także dla tych, którzy szukają oryginalnych, niezwykłych historii.

W swoim "Gabinecie figur woskowych" Gustav Meyrink zapewnia czytelnikowi niezapomniane doznania, przenosząc go w świat, w którym rzeczywistość miesza się z fantazją, a normalność zderza się z tym, co nadprzyrodzone.

Gustav Meyrink był austriackim pisarzem urodzonym w 1868 roku i zmarłym w 1932 roku. Meyrink jest znany przede wszystkim jako autor literatury fantastycznej i okultystycznej. Jego twórczość cechuje się głęboką eksploracją nadprzyrodzonych, mistycznych i tajemniczych tematów.

Meyrink był człowiekiem wielu talentów i różnorodnych doświadczeń życiowych. Przed karierą pisarską pracował jako bankier, a później zaangażował się w różnorodne działalności artystyczne, takie jak malarstwo i teatr.

Jednym z najbardziej znanych i cenionych utworów Meyrnika jest powieść Golem, opublikowana w 1915 roku. Powieść ta została uznana za jedno z najważniejszych dzieł literatury fantastycznej i stała się podstawą dla wielu adaptacji teatralnych i filmowych.

Twórczość Meyrnika często porusza tematy związane z okultyzmem, ezoteryką, symboliką i snami. Jego znakiem rozpoznawczym jest eksperymentowanie z narracją, tworzenie tajemniczych i niepokojących atmosfer oraz eksploracja granic między rzeczywistością a światem nadprzyrodzonym.

Gustav Meyrink był niezwykle wpływowym pisarzem, który przyczynił się do rozwoju literatury fantastycznej i wprowadził wiele innowacyjnych elementów do tego gatunku. Jego dzieła nadal cieszą się uznaniem i są czytane przez miłośników literatury zainteresowanych tematami nadprzyrodzonymi i tajemniczymi.

Abyssos
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-968-2413-4

Tytuł oryginalny: Das Wachsfigurenkabinett

Liczba stron: 210

Format: 19.5x12.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...