Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Garnitur na każdą okazję

Sylvia Plath

Garnitur na każdą okazję

6.8

(37 ocen) wspólnie z

32,00

 

Efektownie zilustrowana, pełna ciepła i nadziei książka dla dzieci pióra słynnej amerykańskiej poetki.

Max Nix mieszka z mamą, tatą i sześcioma braćmi w małym górskim miasteczku. Jego życie jest wesołe i beztroskie, a do pełni szczęścia brakuje mu tylko jednej rzeczy: Max skrycie marzy o tym, by mieć własny garnitur. Garnitur, w którym mógłby robić wszystko. Garnitur na każdą okazję. Pewnego dnia do drzwi państwa Nixów puka listonosz z tajemniczą paczką…

„Garnitur na każdą okazję” to jeden z nielicznych tekstów dla dzieci w dorobku Sylvii Plath. W tej czarującej historii o spełniających się marzeniach słynna poetka ukazuje nam swoje mniej znane literackie oblicze: pogodne i pełne ciepła.

„Serio” to seria wydawnicza dla małych i dużych czytelników. Składają się na nią unikatowe książki dla dzieci pióra najwybitniejszych twórców światowej literatury, wydane w formie pięknych, bogato ilustrowanych albumów.

Sylvia Plath (1932–1963) – amerykańska poetka, pisarka i eseistka. Autorka głośnej powieści autobiogra?cznej „Szklany klosz”. Laureatka nagrody Pulitzera, którą przyznano jej pośmiertnie za „Poezje zebrane”.

Agnieszka Skopińska (ur. 1981) – ilustratorka i graficzka, doktorantka w Pracowni Projektowania Książki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. „Garnitur na każdą okazję” to pierwsza zilustrowana przez nią książka.

Dwie Siostry
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-608-5007-7

Liczba stron: 48

Dwie Siostry

Format: 240x295mm

Cena detaliczna: 32,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...